81 İlden Öğrencinin Katıldığı Masal Yazma Yarışması Sonuçlandı

 81 İlden Öğrencinin Katıldığı Masal Yazma Yarışması Sonuçlandı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecini evlerinde geçiren çocuklar için düzenlediği ve 81 ilin tamamından katılımın olduğu Benim Dünyam Masal Yazma Yarışması sonuçlandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, koronavirüs salgını nedeniyle okul eğitimlerine evde devam eden öğrencilerin arta kalan zamanlarını verimli değerlendirmelerine yardımcı olmak için masal yarışması düzenlediklerini ifade ederek, “Çocuklarımız yarışmada çok güzel masallar ortaya koyarak kalemlerinin ne kadar güçlü olduğunu gösterdi. Yarışmaya katılan bütün çocuklarımızı gönülden kutluyorum.” dedi.

Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda ilkokul kategorisinde birinciliği Van’dan Merve Başer “Ak Kırlangıcın Dostluğu” isimli masalı ile alırken; Konya’dan “Neşe Kız İle Mavi Kuş ” masalı ile Meryem Uslu ikinci, yine Konya’dan Saliha Nur Çoban “Koronavirüs ve Sevimli Üçlü” masalıyla üçüncü oldu.

Ortaokul Kategorisinde ise birincilik ödülünü Karaman’dan Nursima Uzun “Bakracın Sırrı” masalı ile elde ederken; Antalya’dan İsmet Halim Selen “Gülücük” masalı ile ikinciliği, Bursa’dan Atakan Yıldız “Zamanı Durduran Şehzade” masalı ile üçüncülüğü elde etti.

Her iki dalda mansiyon ve teşvik ödülleri de verildi.

81 İLDEN TOPLAM 4 BİN 140 BAŞVURU ALINDI

İlkokul ve ortaokul kategorilerinde 81 ilin tamamından 2 bin 205 ilkokul ve bin 935 ortaokul olmak üzere toplam 4 bin 140 başvurunun alındığı yarışmada birinciye 10.000, ikinciye 7.500, üçüncüye ise 5.000 TL para ödülü verilecek. Her iki dalda 3 öğrenciye mansiyon ödülü olarak 3’er bin TL, teşvik ödülü olarak da 5 öğrenciye 1000’er lira para ödülü verilecek.

Yarışmanın sonuçlarıyla ilgili detaylı bilgiye www.konya.bel.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Konya Bülten

Benzer Haberler