Karatay, Uluslararası 13. Mevlana Şiir Şöleni’ne Ev Sahipliği Yaptı

 Karatay, Uluslararası 13. Mevlana Şiir Şöleni’ne Ev Sahipliği Yaptı

Karatay Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şubesi’nin birlikte organize ettiği Uluslararası 13. Mevlana Şiir Şöleni gerçekleştirildi.

Şairler Mevlana’nın Başucunda Şiir Okudular

Konya’da artık gelenekselleşen ve bu yıl 13’üncüsü yapılan Mevlana Şiir Şöleni şiir sevdalılarını Konya’da buluşturdu. Türkiye’den Balkanlara, İran’dan Türk Cumhuriyetlerine kadar dünyanın dört bir yanından gelen şairler Mevlana’nın başucunda şiir okudular.

Mevlana Dergâhı Gül Bahçesi, Eşsiz Bir Şiir Gecesine Ev Sahipliği Yaptı

Mevlana Müzesi’ndeki programın ardından Uluslararası 13. Mevlana Şiir Şöleni, Mevlana Dergâhı Gül Bahçesi’nde devam etti.

Mevlana Dergahı Gül Bahçesi’nde düzenlenen programa; AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Baykan, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Onursal Başkanı Mehmet Doğan, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Halil Ürün, 27.dönem AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Konya İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, şairler, yazarlar ile Konyalı sanatseverler katıldı.

Protokol konuşmalarının ardından Uluslararası 13. Mevlana Şiir Şöleni’ne katılan şairler, birbirinden kıymetli eserlerini Konya ve Türkiye’nin dört bir yanındaki sanatseverlerle paylaşma imkânı buldu. Öte yandan şairlerin okudukları şiirlerden oluşan kitaplar da, programa katılanlara günün anısı olarak hediye edildi.

Konya Bülten

Benzer Haberler