Klasik Otomobil Tutukunları Meram’da Buluştu

 Klasik Otomobil Tutukunları Meram’da Buluştu

Meram Belediyesi’nin organizasyonuyla düzenlenen Klasik Otomobil Sergisi Tantavi Kültür Merkezi’nde açıldı. Klasik otomobillerin kendilerini geçmişte yolculuğa götürdüğünü ve yoğun ilginin olduğunu belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, daha geniş katılımlı yeni bir klasik otomobil etkinliği için hazırlıklara şimdiden başladıklarını ifade etti.

 

Meram Belediyesi, klasik otomobil tutkunlarını biraraya getirdi. Birbirinden değerli klasik otomobillerin görücüye çıktığı sergi Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. Nostalji rüzgarının estiği serginin açılış programına Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, MHP Meram İlçe Başkanı Mahmut Yaman, AK Parti İl ve İlçe teşkilatı yöneticileri, meclis üyeleri, muhtarlar, klasik otomobil tutkunları ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Sergiyi ziyarete gelenler klasik otomobillere yakın ilgi göstrirken, otomobillere dair sahiplerinden bilgi aldılar. En eskisi 1956 model olan Chevrolet, Cadillac, Ford, Oldsmobile, Pontiac marka araçlar katılımcıların büyük beğenisini topladı.

“Hepimizin Anılarını Yeniden Canlandıran Araçlar…”

 Klasik otomobilin bir tutku olduğunu dile getiren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Klasik arabalar artık insanların çoğunlukla trafikte görmediği, ancak bir dönemin güzelliğini yansıtan, hepimizin anılarını yeniden canlandıran, geçmiş güzel günlerini anımsatan araçlar. Belki de bu özellikleri sebebiyle bu araçlar bu kadar değerli ve önemli. Gerçekleştirdiğimiz klasik otomobiller sergisi ile geçmişi günümüze taşımanın yanında şehrin ve şehrin insanının hatıralarına da uzanmalarını amaçladık. Klasik otomobiller üzerinden hemşerilerimize hatıralarını tekrar yaşatalım ve aynı zamanda bu sevgiyi gelecek nesillere de taşıyalım istedik” şeklinde görüş belirtti.

Klasik Otomobil Sergisi 4 Temmuz Pazartesi gününe kadar Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde 09.00-19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Konya Bülten

Benzer Haberler