‘Meram’da Kış’ Fotoğraf Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllerini Aldı

 ‘Meram’da Kış’ Fotoğraf Yarışmasında  Dereceye Girenler Ödüllerini Aldı

‘Meram’da Kış’ Ödüllü Fotoğraf Yarışmasında ödüller Tantavi Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ödül töreni ve sergilemeye hak kazanan fotoğrafların yer aldığı serginin açılışı öncesi konuşan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Güçlü ve etkin bir sanatla Meram’ı anlatmak ve tanıtmak için deklanşörlerine, sadece parmaklarıyla değil yürekleriyle de basan tüm sanatçılara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Yaklaşık bir ay önce sonuçlanan ‘Meram’da Kış’ Fotoğraf Yarışmasında  ödüller sahiplerini buldu. Meram Belediyesi Tantavi Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen ödül töreninin yanı sıra ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan fotoğrafların yer aldığı serginin açılışı Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş tarafından gerçekleştirildi. Törene, sosyal mesafe kuralından dolayı sınırlı sayıda sanatçı ve davetli katıldı.

BAŞKAN KAVUŞ; “MERAM’IN GÜZELLİĞİNİ İNSANLARA ANLATABİLMENİN EN GÜZEL YOLLARINDAN BİRİ FOTOĞRAF SANATI”

Tören öncesinde yaptığı konuşmada fotoğraf ve fotoğrafçılığın insan ve toplum hayatındaki önemine vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, tek bir fotoğraf karesinin sayfalar dolusu yazıdan, haberden çok daha etkin olabildiğinin altını çizdi. Fotoğrafın hayatın her alanında güçlü ve etkin bir sanat olduğunu belirten Başkan Kavuş;  “Bu etkili anlatım şeklini biz Meram ve Meram’ın tanıtımı için kullanabilmek adına bu yarışmaları tertip ediyoruz. Sanatçılarımızın objektiflerinden yansıyan haliyle Meram’ı yeniden anlamak ve insanlara anlatmak istiyoruz. Çünkü Meram, 4 Mevsim, 365 gün ve 24 saat her haliyle güzel. Tarihiyle, doğasıyla, insanıyla muhteşem bir eser.  Bu güzeliği insanlara anlatabilmenin en güzel yollarından biri de fotoğraf sanatı. Sizler bu yarışmaya katılarak böylesi önemli bir misyonu da yerine getirdiniz. Meram’ın güzelliklerini bir kez daha görebilmemize ve ilçemizin tanıtımına katkı sundunuz. Meram’ı en güzel haliyle anlatabilmek için deklanşörlerine basan amatör, profesyonel tüm sanatçılara teşekkür ediyorum. Şimdi de sizlerden ve tüm vatandaşlarımızdan ‘Meram’da Yaz’ yarışmamız için fotoğrafları bekliyoruz. ” diye konuştu.

Başkan Kavuş’un konuşmasının ardından katılımcılar, yarışmada ödül alanların ve sergilemeye hak kazananların fotoğraflarının yeraldığı sergiyi gezdiler. 146 Profesyonel ve amatör sanatçının 568 eserle katıldığı yarışmada Yüksel Açıkgöz ‘Köprü’ adlı fotoğrafıyla birinci, ‘Kar Kapıda’ fotoğrafıyla Seyit Konyalı ikinci, Güzin Gülfidan ise ‘Karadiğin Köprüsü’ fotoğrafıyla üçüncü olmuştu.

26 eserin bulunduğu sergi 10 Temmuz Cuma günü mesai bitimine kadar Meram Belediyesi Tantavi Kültür ve Sanat Merkezinde gününe kadar maske ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gezilebilecek.

Konya Bülten

Benzer Haberler