Milli Gururumuz Nur Banu Balkancı’dan 2 Türkiye Rekoru

 Milli Gururumuz Nur Banu Balkancı’dan 2 Türkiye Rekoru

Karatay Belediyespor Kulübü, katıldığı yarışmalarda önemli başarılar elde ederek Karatay’ı en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Karatay Belediyespor Kulübü Atıcılık (Skeet) Takımı, Eskişehir’de düzenlenen Atıcılık Skeet Zafer Kupası’nı Türkiye rekorunun yanı Sıra Önemli Dereceyle Tamamladı.

Nur Banu Balkancı 2 Türkiye Rekoru Kırdı

Büyük Erkekler kategorisinde Fatih Baran, Ahmet Baran ve Salih Oday takım olarak Türkiye 3’üncülüğü elde etti. Karatay Belediyespor Kulübünün milli sporcusu Nur Banu Balkancı ise iki Türkiye rekoru ve altın madalya ile müsabakaya damga vurdu. Sıralama serilerinde 125 atıştan 122 isabetle Türkiye rekorunu kıran başarılı sporcu Nur Banu Balkancı final müsabakasında da 54 puanla ikinci rekora imza atarak başarısını taçlandırdı.

Hasan Kılca’dan Başarılı Sporculara Tebrik

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da yaptığı açıklamada, Eskişehir’de düzenlenen müsabakada iki Türkiye rekoru kırarak tarihi başarıya imza atan Nur Banu Balkancı’yı ve 3’üncülük elde eden Büyük Erkekler Takımını tebrik etti.

Karatay’ın sporda da adından söz ettirmeye devam ettiğine vurgu yapan Başkan Hasan Kılca, “Karataylı çocukların ve gençlerin en güzel şekilde yetişmesi, iyi birer sporcu ile sağlıklı bir neslin ferdi olabilmeleri için elimizden gelen gayreti göstermeye devam ediyoruz. Karatay artık bir spor merkezi oldu. Bizler bu noktada yatırımlarımızda büyük hassasiyet gösteriyoruz. Sporcularımızın bu başarıları bize doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. Milli gururumuz Nur Banu Balkancı, Eskişehir’de düzenlenen müsabakalarda 2 Türkiye rekoru ile yine göğsümüzü kabarttı. Aynı müsabakalarda Büyük Erkekler Takımımızda Türkiye 3’üncülüğü elde ederek takım halinde önemli başarıya imza attılar. Kendileri ile gurur duyuyorum. Karatay Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi sportif hizmetlerde ve etkinliklerde örneklik teşkil edecek hizmetlerin altına imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Konya Bülten

Benzer Haberler