Peynir Tulumundan İlk Hasat Programı Gerçekleştirildi

 Peynir Tulumundan İlk Hasat Programı Gerçekleştirildi

Selçuklu Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde kalkınmanın arttırılması ve şehrin yemek kültürünün tanıtımına katkı sağlamak amacıyla düzenlenen “Peynir Tulumundan İlk Hasat” programı  Akpınar Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı beraberindeki protokol üyeleri ve basın mensupları ile birlikte yağı alınmış sütlerden üretilerek tuluklara basılan ve özel mağaralara bırakılarak doğal ortamında olgunlaştırılan ve lezzetlenen tulum peynirlerinin hasadına yerinde tanıklık etti.  Etkinlikte misafirlere inlerden çıkarılan peynirler, yöre halkının üretimini yaptığı organik ürünler ile birlikte ikram edildi.

 

Selçuklu Belediyesi’nin de büyük destek verdiği proje ile yöre halkının geçimini sağlamasına ve ekonomisine katkı sunuyor. Proje ile Akpınar Mahallesi’ne has bu lezzetin tescillenerek marka haline getirilmesi amaçlanıyor.

Tanıtım programına Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Duran Seçen, Selçuklu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Tahir Külahçı, Akpınar Mahalle Muhtarı Osman Çınar, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve basın mensupları katıldı.

Konya Bülten

Benzer Haberler