Vural Kaya ile Film ve Modern Şiir Okumaları Dersi Yapıldı

 Vural Kaya ile Film ve Modern Şiir Okumaları Dersi Yapıldı

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi’nde Doç. Dr. Ahmet Akman’ın Proje Koordinatörlüğü ve Şair Vural Kaya’nın Atölye Koordinatörlüğünde başlayan Yazarlık Atölyesi derslerinde bu hafta Vural Kaya ders verdi.

Kaya’nın “Modern Şiir Dersleri”  ile devam eden yazarlık atölyesinin tamamlanmasına sekiz konu kaldı. Vural Kaya önceki haftadan “Lili” filmi üzerine film okuması ödevi verdiği öğrencilerle film ve Sezai Karakoç’un “Liliyar” şiiri üzerinden modern şiir okumaları yapıldı. Modern şiirinin serencamı üzerine sohbetler yapılan derste ayrıca ikinci yeni akımı şairleri de incelendi.

Dersin ilk yarısı TYB Konya Şubesi Kütüphanesinde yapılırken ikinci yarısı derslikte devam etti. Modern şiir ile edebiyatımızın diğer türleri ve sinema ilişkileri dört saat süren yazarlık atölyesi dersinde konuşuldu. Öğrencilerin de derse yoğun katılımı ve fikirsel paylaşımları ile canlı geçti.

Bir sonraki konu olarak Prof. Dr. Ahmet Çaycı ile “Sanat – Edebiyat İlişkisi” dersi işlenecek olan atölyede toplam 16 konuda 32 ders verilecek.

 

Konya Bülten

Benzer Haberler