Yerköprü Şelalesi Çevre Düzenleme Çalışmalarının Açılışı Yapıldı

 Yerköprü Şelalesi Çevre Düzenleme  Çalışmalarının Açılışı Yapıldı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesinin Hadim Yerköprü Şelalesi’nde tamamladığı 3. Etap Çevre Düzenleme Çalışmalarının açılışını yaptı.

Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, projeye yıllardır emek veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a, milletvekillerine ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

“KONYA’YA YAKIŞIR BİR İŞ OLDU”

Müteahhit firma başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Altay, “İşin niteliği, vasfı, kalitesi ile Konya’ya yakışır bir iş oldu. Bütün çalışmalarımızda koordinasyon içerisinde olduğumuz Hadim Belediye Başkanımıza, ilçe başkanımıza teşekkür ediyorum. ‘Konya Modeli Belediyecilik’ diye ifade ettiğimiz aslında uyumlu çalışan bir ekip. Burada milletvekillerimiz var, bütün Konya meselelerini birlikte takip ediyoruz. Ahmet Sorgun abi bu bölgenin de insanı. Ben emeklerinden dolayı Konyalılar adına kendisine teşekkür ediyorum. Konya vefakar bir şehirdir, hizmet edeni asla unutmaz. Sizin de şehrimize çok büyük emekleriniz oldu. Yine Konya’nın bütün meseleleriyle ilgilenen Sanayi Komisyonu Başkanımız Ziya Altunyaldız bey de bu dönemde inşallah mecliste önemli görevleri üstlenecek. Birlikte Konya’mıza hizmet etmeye çalışacağız. Bu vesileyle bugüne kadar emek veren herkese teşekkür ediyoruz. Bundan sonra birlikte çalışacağımız arkadaşlarla uyumun ve koordinasyonun yine en yüksek olduğu bir dönem yaşayacağız. ‘Konya Modeli Belediyecilik’ her gün ülkemizde ve dünyaya örnek olacak işler yapmaya devam edecek” açıklamasını yaptı.

BASIN MENSUPLARIYLA İNCELEME GEZİSİ YAPILDI

Konuşmaların ardından Hadim Yerköprü Şelalesi 3. Etap Çevre Düzenlemesinin açılışı yapılırken; AK Parti Konya Milletvekilleri Ahmet Sorgun, Ziya Altunyaldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Tığlıoğlu, Konya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hülya Şevik ve protokol mensupları programa katılan basın mensuplarıyla birlikte Yerköprü Şelalesi’nde ve çevresinde incelemelerde bulundu.

Konya Bülten

Benzer Haberler