17. Mistik Müzik Festivali Devam Ediyor

 17. Mistik Müzik Festivali Devam Ediyor

Hazret-i Mevlâna’nın 813. Doğum Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde yapılan 17. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali, bundan önceki yıllarda olduğu gibi yine dünyanın farklı coğrafyalarından müzik ve maneviyat arasındaki ilişkiye ilgi duyanları online olarak bir araya getiriyor

Uzakdoğu’dan Güney Amerika’ya, Sibirya bozkırlarından Afrika’ya, Avrupa’dan Ortadoğu’ya kadar dünyanın hemen her coğrafyasından mistik ve etnik müziklerin yer alacağı festivale dünyanın her yerinden sanal ortamda ulaşılabiliniyor.

16 yıldır olduğu gibi 22-30 Eylül tarihlerinde ve kendi yayın saati 20.30’da başlayacak Konya Mistik Müzik Dijital Festivali’nde 36 sanatçı ve topluluğu yer alıyor. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali’nin 16 yıllık tarihinden seçme performanslara, dünyanın farklı ülkelerinden sanatçılar yeni performanslarla katılıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün Konya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte organize ettiği 17. Uluslararası Konya Dijital Mistik Müzik Festivali, sosyal medya sayfaları ve kendi online adresinden ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı, internet ve sosyal medya sayfalarından da takip edilebilecek.

Konya Bülten

Benzer Haberler