“24 Ağustos Akşehir Milli Mücadele Günü” Coşkuyla Kutlandı

 “24 Ağustos Akşehir Milli Mücadele Günü” Coşkuyla Kutlandı

Milli Savunma Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Akşehir Belediyesi iş birliğinde organize edilen “24 Ağustos Akşehir Milli Mücadele Günü Zafer Etkinlikleri” coşkulu bir törenle kutlandı.

Akşehir Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Halk oyunları gösterisi, Akşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın konseri ve F16 savaş uçaklarının selamlama uçuşu katılımcılardan alkış aldı.

Akşehir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte konuşan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Milli Mücadele Günü’nün 101. yılının kutlandığını anımsatarak, sonraki yıllarda da aynı coşkuyla bu özel günü kutlayacaklarını vurguladı. Akkaya, düzenlenen etkinliklerin verilen mücadelelerin unutulmamasına büyük katkı sağladığını belirtti.

KUTLAMALAR ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLE DEVAM ETTİ

U12 futbol turnuvası final müsabakası, halk oyunları gösterileri gibi çeşitli etkinliklerin sahne olduğu kutlamalara vatandaşlara büyük ilgi gösterdi.

Kutlamalar kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Akşehir’de Mustafa Yıldızdoğan konseri de düzenlendi. Konserde Konyalı sanatçı Yıldızdoğan, kahramanlık türkülerini Akşehir halkıyla birlikte seslendirdi.

Konya Bülten

Benzer Haberler