3.Ulusal Fotoğraf Yarışması Başladı

Sarayönü Belediyesi, “Komşuluk ve Mahalle” temasıyla, Geçmişte sağlam temeller üzerine kurulu olan komşuluk kavramını, fotoğrafı vesile kılarak gençlerin çevrelerinin farkına varmaları, aidiyet duygularının gelişmesi bilincinin yerleşmesi amacıyla 3’ncü geleneksel ödüllü ulusal fotoğraf yarışması başlattı.

Tarihi, kültürü ve doğal güzellikleriyle Konya’nın seçkin ilçeleri arasında yer alan Sarayönü ilçesinin tanıtımına ulusal ve uluslararası düzeyde katkı sağlamak; fotoğraf sanatçılarının gözünden Sarayönü ilçesinin kültürel, doğal ve tarihsel güzelliklerine dikkat çekmek; Sarayönü Belediyesi olarak düzenlenen  bu yarışma ile siz değerli fotoğraf tutkunlarını komşuluk kültürünün fotoğraf noktasında ele alınmasının komşuluk kültürünün yaşatılması açısından, fotoğraf sanatını ve sanatçılarını desteklemek.

Tek kategoride gerçekleştirilecek olan yarışmaya, her katılımcı en fazla 5 fotoğrafla katılabilecek. Yarışmaya Belediye personeli ve yarışma organizasyonu komisyonu, jüri üyeleri ve birinci derece yakınları katılamayacak. Fotoğraflar DVD veya flash bellek ile posta veya elden teslim edilecek.

Yarışmada birinci olana 3 bin 500 lira, ikinci olana 2 bin 500 lira, üçüncü olana bin 500 lira ödül verilecek. Ayrıca üç kişiye 750’şer lira mansiyon ödülü verilecek. Son başvuru tarihi 15 Ekim 2020 olarak belirlendi. Son başvuru tarihinin ardından seçici kurul değerlendirmesi yapılarak sonuçlar internet üzerinden açıklanacak. Sergi, gösteri ve ödül töreni Sarayönü Belediyesi’nin belirleyeceği bir tarihte gerçekleştirilecek.

Konya Bülten

Benzer Haberler