5. İslami Dayanışma Oyunları İçin Konya’ya Gelen Misafirler Şehre Hayran Kalıyor

 5. İslami Dayanışma Oyunları İçin Konya’ya Gelen Misafirler Şehre Hayran Kalıyor

5. İslami Dayanışma Oyunları için Konya’da bulunan yabancı heyetler ve sporcular Konya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği şehir turlarıyla Konya’yı yakından tanıma fırsatı buluyor.

Konya’nın ev sahipliğinde 56 İslam ülkesinden 4.200 sporcu, 1.700 antrenör ve çok sayıda katılımcı ile devam eden 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda sporcular madalya alarak ülkelerini gururlandırabilmek için kıyasıya mücadele ediyor.

Müsabakalar büyük bir heyecanla sürerken bir taraftan da Konya Büyükşehir Belediyesi, misafirlere şehri en güzel şekilde tanıtmak için çeşitli organizasyonlar düzenliyor. İslam ülkelerinden spor bakanları, devlet yöneticileri, federasyon temsilcileri ve gazetecilerden oluşan heyetler, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği şehir gezilerine katılarak Konya’nın güzellikleriyle buluşuyor.

Mevlana Türbesi, Konya Bilim Merkezi, Karatay Medresesi, İnce Minareli Medrese, Kelebekler Vadisi, Konya Panorama Müzesi başta olmak üzere Konya’nın tarihi ve turistik mekanlarını gezen yabancı misafirler, İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen sema ayini şerifine de katılarak semayı yakından görüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi mikrofonlarına geziyle ilgili değerlendirmelerde bulunan misafirler, Konya’da bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, şehri çok beğendiklerini ifade etti.

OYUNLARA KATILAN SPORCULAR DA KONYA’YI ÇOK SEVDİ

Öte yandan İslami Dayanışma Oyunları’na katılmak için Konya’da bulunan yabancı sporcular da organizasyonla ve Konya’yla ilgili olumlu görüşlere sahip. İslami Dayanışma Oyunları’nı çok başarılı bulduklarını dile getiren sporcular Konya’yı ve Konya insanını çok sevdiklerini belirtti.

Konya Bülten

Benzer Haberler