56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Konya’da Başlıyor

 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Konya’da Başlıyor

Bu yıl 56’ncısı düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başlayacak. Yeni tip corona virüs salgını nedeniyle geçen yıl gerçekleştirilemeyen tur, bu yıl 12-18 Nisan tarihlerinde düzenlenecek.

Dünyaca ünlü bisikletçiler, bu yıl İç Anadolu, Akdeniz ile Ege bölgelerinde, Konya, Antalya, Muğla, Aydın’ın tarihi ve turistik güzelliklerini yansıtan ilçelerinde toplam 1209,8 kilometre pedal çevirecek. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun yarın geçilmesi planlanan ilk etabı Nevşehir-Kapadokya, yoğun kar yağışı nedeniyle iptal edildi.

56’ncı Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 144,9 kilometrelik Konya-Konya etabıyla başlayacak. Konya etabında 144,9 kilometre, Beyşehir-Alanya etabında ise 212,6 kilometre pedal çevrilecek. Alanya-Kemer etabı, 184,4 kilometre mesafede yapılacak.

Turun en kritik etabı olan Kemer-Elmalı tırmanışını bisikletçiler, 160,3 kilometrede gerçekleştirecek. Fethiye-Marmaris (129,1 kilometre), Marmaris-Turgutreis (180 kilometre) etabıyla devam edecek tur, Bodrum-Kuşadası (160,3 kilometre) etabıyla sona erecek.

Organizasyona toplam 25 takım katılım gösterecek. Bu ekiplerden 3’ü UCI Dünya Takımları, 16’sı UCI Pro Takımları, 6’sı ise UCI Kıta Takımları olacak. Yarışa Türkiye’den Salcano Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Spor Toto katılacak.

1. Etap: #TUR2021 Konya’dan başlıyor! 2. etabın gerçekleştirileceği Konya, bugün açılış etabına da ev sahipliği yapacak.

Konya Bülten

Benzer Haberler