56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Ödülleri Verildi

 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Ödülleri Verildi

Spor Toto Birinci Ayak nın Ödülleri Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Çevre Bakanı Murat Kurum Ve Gençlik Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Tarafından Verildi. Etabı Kazanan Ve “Küçük Goril”Lakabı İle Anılan Andre De Kleijn,  “Uzun Bir Finiş Oldu. Kazandığımı Sonradan Öğrendim.”

  1. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Sona Eren 72.4 Kilometrelik Spor Toto Konya -Konya Etabının Birinci Ayağının Ödül Töreni Finiş Alanı Olan Kültür Park’ta Gerçekleşti.

Ödüller Kıratlı, Kurum Ve Kasapoğlu’ndan

Ödül Törenine Katılan Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Çevre Bakanı Murat Kurum Ve Gençlik Spor Bakanı Dr. Muharrem Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Etabın İlk Üç Derecesine Giren Sporculara Ödüllerini Verdi.

Etabın Birincisi De Kleıjn, “En Mutlu Günüm”

Spor Toto’nun Sponsorluğunda Koşulan 72.4 Kilometrelik Konya – Konya Etabını Birinci Bitiren Arvid De Kleijn Çok Mutlu Bir Gün Yaşadığını İfade Etti. Bisiklet Severlerin Yakından Tanıdığı Ve “Goril” Lakabını Taktığı Andre Griepel’den Sonra Kleijn’nin De “Küçük Goril” Lakabı İle Anıldığının Sorulması Üzerine, “Şimdilik Hoşuma Gidiyor” Diyerek Şunları Söyledi:

İyi Bir Planlama Yapmıştık. Takım Arkadaşlarım Da Mükemmel Bir İş Çıkardılar. İlk Etabı Kazandık, Devamının Da Geleceğini Düşünüyorum. Son Metrelerde Pozisyonumun Çok İyi Olduğunu Fark Ettim. O Anda Kendimi De Çok Güçlü Hissetim. Halvorsen İle İyi Kapıştık. Finişi Nasıl Geçtiğimi Bilemiyorum. Birinci Geldiğimi Daha Sonra Öğrendim. Ne Mutlu Bana Ve Takım Arkadaşlarıma. Finişin Son 400 Metresi Gerçekten Son Uzun Geldi. Ben De Kaza Geçirebilirdim. İyi Kaçtım Oralardan. Takım Arkadaşlarımı Ne Kadar Kutlasam Azdır.”

Konya Bülten

Benzer Haberler