747. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri Başladı

 747. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri Başladı

Pandemi tedbirleri kapsamında bu yıl 7 ve 17 Aralık olmak üzere 2 günlük programla, seyircisiz bir şekilde idrak edilelecek Hz. Mevlana’nın Uluslararası 747. Vuslat Yıldönümü Anma Etkinlikleri Mevlana Kültür Merkezi’ndeki açılış programıyla başladı. Bu yıl Hz. Mevlana’nın “İnsan yeter ki iyilik arasın. Onda kötü bir şey kalmaz” beyitinden yola çıkılarak belirlenen “İhsan Vakti” temasıyla gerçekleştirilen anma etkinlikleri,Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Yardımcısı Hafız Ahmet Çalışır’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından programın açılış konuşmalarına geçildi.

Açılış konuşmalarının ardından Ayin-i Şerif ve sema gösterisi gerçekleştirildi. Seyircisiz gerçekleştirilen programa, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, Mevlana’nın 22. kuşaktan torunu Esin Çelebi Bayru, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ve bazı protokol üyeleri katıldı.

 

Önceki yıllarda ülke içi ve dışından binlerce yerli ve yabancının geldiği anma törenleri, bu sene iki günle sınırlandırılarak sadece bu akşam ve 17 Aralık Perşembe akşamı yapılacak.

Konya Bülten

Benzer Haberler