Selçuklu Yaza Merhaba Ve Karne Şenliği Başladı

 Selçuklu Yaza Merhaba Ve Karne Şenliği Başladı

Selçuklu Belediyesi, eğitim öğretim yılının sona ermesi ile birlikte yorucu bir dönemi geride bırakan çocuklar için Yaza Merhaba Karne Şenliği’nin açılışını yaptı.  Kelebekler Vadisi Parkı’nda 9-10-11-12 Haziran tarihlerinde tüm öğrencilere kapısını açan şenlik alanında birbirinden renkli gösteriler, etkinlikler, konserler, atölye çalışmaları olacak. Şenliğe gelecek tüm çocuklar gönüllerince eğlenecek. Karne Şenliği açılışında protokol konuşmaları öncesinde Konya Büyükşehir Belediyesi Özel Gençler Mehter Takımı ve SEDEP Halk Oyunları ekibi sergiledikleri performansla çocuklara keyifli anlar yaşattı.

Başkan Pekyatırmacı,“Velilerimizi ve çocuklarımızı Kelebekler Vadisi Parkımıza davet ediyoruz”

Karne Şenliği’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Selçuklumuzda dolu dolu bir eğitim öğretim dönemini geride bıraktık ve eğitim öğretim döneminin sonunda da dolu dolu günleri yaşıyoruz. Bugün burada çocuklarımızın, gençlerimizin hak ettiği bir organizasyonun açılışında bir aradayız. İnşallah dört gün boyunca çocuklarımız, gençlerimiz Kelebekler Vadisi Parkında doyasıya eğlenecekler. Burada animasyonlarla, konserlerle, gösterilerle, yarışmalarla, atölye faaliyetleri ile gün boyunca bir arada olacaklar. Velilerimizi ve çocuklarımızı Kelebekler Vadisi Parkımıza davet ediyoruz. Bu hava şartlarının da güzel olduğu günlerde Kelebekler Vadisi Parkında bu faaliyetlerle inşallah hem eğlenceli, güzel vakitler geçirecekler hem de farklı hediyeleri kazanma imkanları olacak. Yarın bizim için önemli bir gün çünkü çok büyük bir organizasyona Konya olarak, Selçuklu olarak ev sahipliği yapıyoruz. Saraybosna ile Selçuklu arası Kardeşlik Köprüsü Projesi kapsamında bir değişim programını başlatıyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün organizasyonluğunda Konya’mızdan ortaokul ve lise öğrencilerimiz Saraybosna’ya gidiyorlar. Saraybosna’dan da yine aynı şekilde orada bulunan Boşnak öğrencilerimiz Konya’ya Selçuklu’muza geliyorlar. Bununda müjdesini vermiş olayım. Kardeşlik Köprüsü Projemizinde hayırlı olmasını temenni ediyorum. Burada açılışımıza katılan tüm protokolümüze, velilerimize, öğrencilerimize teşekkür ediyorum.  Bu öğretim döneminde çocuklarımız inşallah güzel başarılar elde ettiler. Geçen hafta Liselere Giriş Sınavı vardı. Sınavda ter döken öğrencilerimize hayırlı olsun diyorum. Önümüzdeki hafta üniversiteye giriş sınavında lise son sınıf öğrencilerimizin hepsine ayrı ayrı başarılar diliyorum. Bütün öğrencilerimizi yeni dönem ve karneleri için tebrik ediyorum. Bundan sonraki 2022-2023 öğretim döneminde de hepsine başarılar diliyorum.  Hayırlı uğurlu olsun diyor, teşekkür ediyorum.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kayacılar,“ Belediyemizin desteği her zaman eğitim camiasının yanında”

Eğitim camiası olarak yoğun bir yılı geride bıraktıklarını ifade eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar,“ Çeşitli etkinlikle, akademik eğitimin yanında sosyal, kültürel, sportif faaliyetler ve projelerle dolu bir yıl geride kaldı. Öğrencilerimiz yoruldular. Öğrencilerimiz hak etmişti. Başkanımız da sağolsun teveccüh ettiler ve bu yoğun mesaiyi böylesine anlamlı bir etkinlikle taçlandırmış oldular. Belediye başkanımıza eğitime verdikleri destek için huzurlarınızda şükranlarımı arz ediyorum. Gerçekten belediyemiz her zaman Milli Eğitimin ve okullarımızın yanında. Bizi hiç yalnız bırakmıyorlar. Projelerimize destek oluyorlar, çeşitli imkanlar sunuyorlar. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz de bu imkanları en güzel şekilde değerlendiriyorlar. Geleceğin sağlam nesillerinin yetişmesi anlamında güzel çalışmalar sergileniyor. Ben emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri okul dışı öğrenme alanlarının atölyeleri ve halk eğitim sergi alanlarını gezdi.

Konya Bülten

Benzer Haberler