Bakan Kasapoğlu: “Mükemmel bir Organizasyon Düzenleyeceğiz”

 Bakan Kasapoğlu: “Mükemmel bir Organizasyon Düzenleyeceğiz”

Bakan Kasapoğlu, Konya 5. İslami Dayanışma Oyunları’nı, 19 spor, bir geleneksel gösteri ve 4 para spor branşında gerçekleştireceklerini bildirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Konya 5. İslami Dayanışma Oyunları’nı, 19 spor, bir geleneksel gösteri ve 4 para spor branşı olmak üzere 24 branşta gerçekleştireceklerini kaydederken, “Sadece Konya’mıza değil, İslam alemine yaraşır bir şekilde mükemmel bir organizasyonu hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Bakan Kasapoğlu, Konya 2021, 5. İslami Dayanışma Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Toplantısı’na katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Bakan Kasapoğlu, Türkiye olarak sporda başarı çıtasını yukarılara taşımanın mutluluğu ve heyecanı içinde olduklarını söyledi.
Türkiye’nin güçlü olduğu alanlardan birinin de spor turizmi olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, salgına rağmen geçen yıl Türkiye’de 164 farklı spor organizasyonunu gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Konya’nın 9-18 Ağustos tarihlerinde 5. İslami Dayanışma Oyunları’na ev sahipliği yapacağını hatırlatan Bakan Kasapoğlu, “Tüm hazırlıkları hep birlikte sürdürüyoruz. 19 spor, bir geleneksel gösteri ve 4 para spor branşı olmak üzere 24 farklı branşta oyunları gerçekleştireceğiz. Oyunlar köyünden ulaşıma, güvenlikten bilişim altyapısına kadar gerek tüm adımları hep birlikte atıyoruz. Sadece Konya’mıza değil, İslam alemine yaraşır bir şekilde mükemmel bir organizasyonu hep birlikte gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Türkiye’nin ilk olimpik velodromunun Konya’da yapıldığını ve mayıs ayında bitirileceğini, olimpik yüzme havuzu ve atletizmin pistinin hizmete hazır hale geldiğini kaydeden Bakan Kasapoğlu, şöyle dedi:

“Gerçekleştirdiğimiz tüm toplantılarda, altını çizdiğimiz yol haritası üzerinden birlikte geçeceğiz. Ortak akılla, istişareyle el ele vererek yolumuza devam edeceğiz. Aynı zamanda oyunları temsil edecek maskotumuz için bir isim yarışması düzenlemiştik. O da hızlı bir şekilde devam ediyor. Önümüzdeki günlerde maskotumuzun ismini de sizlere duyuracağız.”

Konya 5. İslami Dayanışma Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Toplantısı’na, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Konya Milletvekilleri Leyla Şahin Usta, Orhan Erdem, Ahmet Sorgun, Ziya Altunyaldız, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı (TMOK) Uğur Erdener, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ve diğer ilgililer katıldı.

Konya Bülten

Benzer Haberler