Başkanlardan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 Başkanlardan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle birer kutlama mesaj yayımladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı şu şekilde:

“Aziz milletimizin en zorlu şartlarda dahi hiçbir surette esaret altına alınamayacağının en büyük sembollerinden biri 19 Mayıs 1919 tarihidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki Türk ordusunun kahraman evlatları Samsun’a ayak bastıklarında; binlerce yıllık şanlı tarihine nice zaferler sığdıran aziz milletimizin istiklal ateşini bir kez daha alevlendirdiler…

Samsun’da başlayan; Amasya, Erzurum ve Sivas’ın ardından vatanımızın dört bir yanına yayılan Milli Mücadele ile küllerinden doğan aziz milletimiz; Türk yurdunun ebediyete kadar Türk kalacağını tüm dünyaya ispat etti. İstiklalini, istikbalini ve milletimizi millet yapan her türlü yüksek değeri korumak için canını feda eden ecdadımız, dünyanın en kıymetli hazinesi olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ve cennet vatanımızı bizlere miras bıraktı.

Bugün her bir vatandaşımızın omuzlarında taşıdığı büyük bir vazife var. Bu vazife; en güçlü bağlarla birbirimize kenetlenerek, ecdadımızın kanıyla kazandığı bu toprakları ebediyete kadar korumak ve yüceltmektir. Vefa borcumuzu ve yarınlara olan sorumluluğumuzu ancak bu şekilde yerine getirebiliriz…

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihimizin dönüm noktası olan 19 Mayıs’ı gençlerimize armağan etmiş olması, ülkemizi engin ufuklara taşıyacak sevgili gençlerimize olan güveninin en büyük sembolüdür.

Sevgili gençler; taşıdığımız bayrağı bir gün sizlere devredeceğiz. O vakte kadar ülkemizin aydınlık yarınlarını ve Türkiye Yüzyılı’nı sizlerle birlikte inşa etmeye devam edeceğiz. Sizler büyük ve güçlü Türkiye’nin güvencesi ve umudusunuz. Azminize, kararlılığınıza ve vatan sevginize olan güvenimiz sonsuzdur. Elde edeceğiniz her başarıyla, yapacağınız her çalışmayla ve üstlendiğiniz sorumluluklarla ülkemizin gücüne güç katacağınıza yürekten inanıyorum. Hepinizi sevgiyle selamlıyorum.

Sevgili gençlerimizin ve aziz milletimizin; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularla tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın bütün kahramanlarını saygıyla ve minnetle yâd ediyorum.
İstikbalimizin müjdecisi 19 Mayıs kutlu olsun.”

Hasan Kılca’nın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı şu şekilde:

“19 Mayıs, özgürlüğünden taviz vermeyen, istikbaline sahip çıkan ve prangaları kabul etmeyen gençliğin bayramıdır. 19 Mayıs, vatan ve millet sevdasını sinesinde daima diri tutan gençliğin bayramıdır. İlimde, bilimde, kültürde, sanatta, sporda ve teknolojide gelinen seviyenin üzerine erişmek için gayret eden gençlerimiz, yarınlarımızın da asıl sahipleri olacaktır. Biz genciğimize ve gençlerimize sonuna kadar güveniyoruz. Çünkü gençlerimiz, imkân verildiğinde neler yapabileceğini bugüne kadar hep gösterdi. Türkiye Cumhuriyeti; harekete geçen, üreten, ürün ortaya koyan gençlere tam destek vermektedir. Bu imkânı en güzel şekilde değerlendiren gençlerimiz, üretip geliştirdikleri icraat ve eserlerle Milli Mücadele vermiş ecdadın yolundan başka bir kulvarda destan yazmaya devam ediyor. Güzel ülkemiz, birbirinden pırıl pırıl gençlerimizin de büyük gayretiyle Türkiye Yüzyılı’na emin adımlarla yürüyor. Gençlerimiz, tarihimizden aldığı ilhamla medeniyet yürüyüşümüzü bundan sonra da çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle şükranla anıyor; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

Mustafa Kavuş ’un 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı şu şekilde:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerimize hediye ettiği bu bayram, Türk gençliğine verilen değerin en önemli göstergeleri arasında yer almaktadır. Ülkemizin varlığının sonsuza kadar sürdürmesinde, milletimizin birlik ve beraberliğinin devamında gençlerimizin rolü çok önemli. Zor dönemlerden geçerek bugünlere güçlenerek gelen devletimizin, emanet edeceğimiz gençlerimiz sayesinde daha da ileriye götürüleceğine yürekten inanıyorum” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecek nesillere en değerli miras olduğunu kaydeden Başkan Kavuş,  “Milli mücadeleyi başlatan sürecin 104. yıldönümüne ulaşmanın gururu ve mutluluğuyla milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal ve kahraman ecdadımızı rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Ahmet Pekyatırmacı’ın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı şu şekilde:

“Selçuklu Kent Konseyi Gençlik Meclisimiz tarafından yıl içinde düzenlenen birçok konferans, yarışma, gezi, konser gibi etkinlikler ile alanında kariyer sahibi birçok bilim adamı, sanatçı, siyasetçi ve akademisyeni gençlerle buluşturuyoruz. Ayrıca genç nüfus kitlesinin yoğun olduğu Bosna-Hersek Mahallesi’nde bulunan Talha Bayrakçı Gençlik Merkezimizin yanı sıra içerisinde etüt merkezi, kütüphane, sosyal alanlar gibi birçok donatının yer aldığı Yeni Nesil Şehir Kütüphanesini öğrencilerimizin hizmetine kazandırdık. Gençlerimiz burada hem hoşça vakit geçirirken hem de  merkezimizin etüt ve sosyal faaliyetlerinden faydalanıyorlar. Gençlerimizin merkeze olan ilgisi  bizleri sevindiriyor. Tüm gençlerimizi merkezlerimizden faydalanmaya ve görev almaya davet ediyorum. Yine Selçuklu’da gençlerimize özel olarak geliştirdiğimiz Selçuklu Gençlik uygulaması ile gençlerimize birçok avataj sağlıyor ve onların yüzünü güldürüyoruz.”dedi.

Selçuklu Belediyesi olarak üniversite ve lise öğrencileri ile farklı platformlarda bir araya gelip deneyim paylaşımında bulunduklarını ifade eden Başkan Pekyatırmacı, “Gençlerimize yapılan yatırım geleceğe yapılan en kıymetli yatırımdır. Büyük ve güçlü Türkiye hedefimize giden yolda gençlerimiz bizim yol arkadaşlarımız ve biz gençlerimize her daim güveniyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi gençleri seven ve onlara her platformda desteğini gösteren bir lidere sahibiz. Bizler de O’ndan aldığımız ilham ile her fırsatta  gençlerimizle iç içe olmaya, onların öneri ve taleplerini almaya devam ediyor, eğitim hayatlarını kolaylaştırıcı çalışmaları sürdürüyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm imkanlarımızı genç kardeşlerimiz için seferber etmenin gayretinde olacağız.”

 Bu düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin önemli bir dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919’da kahramanlık gösteren Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.” Diye konuştu.

Konya Bülten

Benzer Haberler