Büyükşehir Konya’da Yurtlarda Kalan Depremzedelere Sema Programlarıyla Moral Veriyor

 Büyükşehir Konya’da Yurtlarda Kalan Depremzedelere Sema Programlarıyla Moral Veriyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, deprem felaketleri sonrası Konya’ya gelen depremzedelere destek olmak için etkinlikler düzenliyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketlerinden sonra başta Hatay olmak üzere tüm deprem bölgelerinde yaşamın normale dönmesi için uğraş verirken bir taraftan da Konya’ya gelen depremzedelerin en güzel şekilde misafir edilmesi için çalıştıklarını söyledi.

Başkan Altay, “İki büyük deprem dolayısıyla afet bölgesi ilan edilen 11 ilden gelen misafirlerimiz, Konya’mızdaki yurtlara yerleştirilmişti. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak depremden etkilenen misafirlerimize manevi anlamda destek olmak üzere sema ayini şerifleri düzenliyoruz. Misafirlerimizin şehrimizde bulundukları süre içerisinde rahat etmesi için üzerimize düşen tüm sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Yaşadıkları acının tarifi yok ama biz de onların acılarını bir nebze de olsa hafifletmek istiyoruz. İnşallah bu zor günlerden el ele vererek daha da güçlenerek çıkacağımıza olan inancım tamdır” diye konuştu.

Köyceğiz Mevlana KYK Kız Öğrenci Yurdu, Şems-i Tebrizi KYK Kız Öğrenci Yurdu ve Alaeddin KYK Erkek Öğrenci Yurdu’nda depremzedelerle buluşan sema programları son olarak Beyşehir Eşrefoğlu KYK Erkek Öğrenci Yurdu’nda düzenlenecek.

“BU ŞEHRİN İNSANLARI ÇOK GÜZEL”

Sema programlarını izlemeye gelen depremzede vatandaşlar, düzenlenen etkinliklerden çok memnun olduklarını belirterek, “Acılarımızın tarifi yok. Ama burası huzur dolu gerçekten. Konya’yla gurur duyuyorum. Bize kucak açtılar. Kol kanat gerdiler. Devletimizden bize kol kanat geren herkesten Allah razı olsun. Bu şehrin insanları çok güzel. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı’na ilgisinden dolayı teşekkür ederiz” diye konuştular.

KONYA’DAKİ DEPREMZEDELER İÇİN TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLİYOR

Hem deprem bölgelerinde, hem de Konya’ya gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılaşma noktasında tüm imkânlarını seferber eden Konya Büyükşehir Belediyesi, ilk günden bu yana deprem bölgesinden gelen vatandaşlara toplu ulaşım araçlarına bedelsiz biniş imkanı sağlıyor, su aboneliklerinden ücret almıyor. Ayrıca Konya Büyükşehir’in şehre kazandırdığı Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk ve en büyük bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi de düzenlediği bilimsel etkinliklerle Konya’daki depremzede çocuklara moral veriyor. Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya’daki depremzede üniversite öğrencilerinin online eğitimlerinden geri kalmaması için etüt merkezlerini öğrencilerin istifadesine sunuyor.

Konya Bülten

Benzer Haberler