Çanakkale Gezici Müzesi 10 Gün Boyunca Akşehir’de

 Çanakkale Gezici Müzesi 10 Gün Boyunca Akşehir’de

Çanakkale Savaşı’nda verilen destansı mücadeleyi ve kahramanlıkları yeni nesillere anlatmak için Türkiye’yi gezerek, bugüne değin gündeme gelmeyen ve bilinmeyen materyalleri ziyaretçilere sunan Çanakkale Gezici Müzesi; Akşehir Belediyesi’nin katkıları ile şehre getirilerek ziyarete açılıyor.

Her gittiği noktada büyük ilgiyle karşılanan gezici müze 1 – 10 Mart 2022 tarihleri arasında saat 09.00 – 17.00 arasında Zekai Baloğlu Kapalı Spor Salonu’nda ziyaretçilerle buluşacak.

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Çanakkale’de Türk Milleti; bir var oluş mücadelesi vermiş, bu mücadelede destan yazmıştır. Çanakkale Gezici Müzesi’ni şehrimize getirdik ki; ecdadımız, atalarımız, dedelerimiz, canları pahasına nasıl bir mücadele sergilemişler, o imanın vermiş olduğu güçle, şehitlik bilinci, gazilik bilinci ve inançlarıyla nasıl mücadele vermişler öğrensinler. Amacımız çocuklarımıza ve gelecek nesillerimize ülkemizin bugünlere nasıl geldiğini anlatarak onlara Çanakkale ruhunu aşılamaktır” dedi.

10 gün boyunca ziyaretçilerle buluşacak olan müze, ücretsiz olarak gezilebilecek.

 

Konya Bülten

Benzer Haberler