Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Konya 2021 Açıklaması

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Konya 2021 Açıklaması

Konya, İslam dünyasının en kapsamlı organizasyonuna ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Büyük heyecanın başlamasına 21 gün kaldı.

Konya’nın ev sahipliği yapacağı 5. İslami Dayanışma Oyunları 9-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başarımızı Artıracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamalarda, Konya’da yapılacak İslami Dayanışma Oyunlarına da dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sporcularımız bu yılın ilk 7 ayında gösterdikleri başarılarla hepimizi gururlandırmaya devam ettiler. Ülkemize bu yıl 2632 madalya kazandıran sporcularımıza şükranlarımızı sunuyorum. Önümüzde 9-18 Ağustos’ta yapılacak Konya İslami Dayanışma Oyunları ile 29 Eylül’de düzenlenecek İznik Dünya Göçebe Oyunları var. Ardından da Paris 2024 Yaz Olimpiyat oyunları geliyor. İnşallah bu müsabakalarda başarı ivmemizi artırarak sürdüreceğiz.” dedi.

Konya İslami Dayanışma Oyunları

5. İslami Dayanışma Oyunları’nda sporcular; atıcılık, atletizm, basketbol, bisiklet, bocce, cimnastik, eskrim, futbol, güreş, halter, hentbol, judo, karate, kick boks, masa tenisi, okçuluk, taekwondo, voleybol, yüzme, geleneksel okçuluk, para-atletizm, para-masa tenisi, para-okçuluk para-yüzme gibi dallarda yarışacak.

İslam Dünyasının En Kapsamlı Organizasyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasın ardından bir paydaşımda bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,  “Konya2021 İslami Dayanışma Oyunlarına kısa bir süre kaldı. Milli Takımlarımızı Konya’da misafir etmek, izlemek ve desteklemek için gün sayıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Konya Bülten

Benzer Haberler