Dünya Taekwondo Federasyonu Başkanı Dr. Chong Won Choue Zazadın Hanı’nda

 Dünya Taekwondo Federasyonu Başkanı Dr. Chong Won Choue Zazadın Hanı’nda

Konya 2021 İslami Dayanışma Oyunları için Konya’ya gelen Dünya Taekwondo Federasyonu başkanı Dr Chong won Choue ve Türkiye Taekwondo Federasyonu başkanı Prof. Dr. Metin Şahin Selçuklu Kültür Mirası Zazadın Hanı Kervansarayı’nı ziyaret etti.

Ziyarette handaki konaklama, Ticaret ve sosyal yaşantıyı detaylıca inceleyen başkanların Zazadın Hanı ziyaretinde renkli sahneler yaşandı.

Selçuklu Börkü giyip Kılıç ve Balta ile hatıra fotoğrafı çektirdiler, Derviş Kostümü ile Derviş olup Dervişhane’de Tefekkür anlatıldı.Hanın Mimarı Emir Sadettin Köpeğin makamına oturup, makam odalarını gezdiler. Ahi Evran Makamında çıraklıktan kalfalığa geçişin temsili Şed Kuşama töreni düzenlendi.

Dünya Taekwondo Federasyonu Başkanı Dr Chongwon Choue Türkiye Taekwondo Federasyonu başkanı Prof. Dr. Metin Şahin’e Kuşak bağladı.

Dünya Taekwondo Federasyonu Başkanı Dr Chong won Choue Konya’daki Selçuklu Eseri Zazadın Han’ı yerinde görerek çok memnun olduğunu dile getirdi.

İşletmeci Hikmet Çetiner’e Federasyonun Rozetini ve Taekwondo Federasyonun kitabını hediye etti. Hikmet Çetiner’de kendi yayını olan İngilizce Konya & Mevlâna Kitabı ile CD Hediye etti.

Konya Bülten

Benzer Haberler