Hacıveyiszade Hocaefendi, Vefatının 62. Yıl Dönümünde Karatay’da Panelle Anılacak

 Hacıveyiszade Hocaefendi, Vefatının 62. Yıl Dönümünde Karatay’da Panelle Anılacak

Karatay Belediyesi tarafından merhum Hacıveyiszâde Mustafa Kurucu Hocaefendi anısına önemli bir panel düzenleniyor.

Hacıveyiszade Mustafa Kurucu Hoca Efendi’yi vefatının 62. yıl dönümünde düzenlenecek panel, KTO Karatay Üniversitesi işbirliğiyle 4 Şubat Cuma günü saat: 15:00’da Karatay Belediyesi Aziziye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ İSİMLER, PANELDE HACIVEYİSZADE MUSTAFA KURUCU EFENDİ’Yİ ANLATACAK

Söz konusu programda KTO Karatay Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Caner Arabacı “Islah-ı Medaris ve Hacıveyiszade”, KTO Karatay Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Küçükdağ “Hacıveyis”, Hacı Veyiszâde Mustafa Kurucu Hocaefendi’nin torunu Mustafa Koruyucu ise “Dedem Hacıveyiszade Mustafa Efendi” başlığı altında Hacı Veyiszâde Mustafa Kurucu Hocaefendi’yi anlatacak. Panelin oturum başkanlığını ise KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Okka yapacak.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yaptığı açıklamada “Hacıveyiszade Mustafa Kurucu Efendi Paneli”ne tüm Konyalıları davet etti. Başkan Hasan Kılca, “Hem bir ilim adamı, gönül adamı hem de dava adamı olan Merhum Hacıveyizsade Mustafa Kurucu Hocamız, manevi alemden esintileri hayatına aksetmiş alim, abit, fakih bir şahsiyetti. Bizler de Karatay Belediyesi olarak, KTO Karatay Üniversitemizin de işbirliğiyle bu büyüklerimizin çok daha iyi tanıtmak, gelecek nesillerimizin de bu engin denizden istifade edebilmesine katkı sunmak amacıyla bu önemli anma programını düzenliyoruz. Bu şehrin daha anlatacak çok şeyinin olduğu bilinci ve sorumluluğuyla gerçekleştireceğimiz panelimize tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” dedi.

Konya Bülten

Benzer Haberler