II. Kafile Başkanları Toplantıları Başlıyor

 II. Kafile Başkanları Toplantıları Başlıyor

Konya 2021 5.İslami Dayanışma Oyunları için geri sayım başladı. Tesisler ve altyapılar yüzde 100’e yakın bir oranda tamamlanırken, II. Kafile Başkanları Toplantısı’nın katılımcıları Türkiye’ye gelmeye başladı. 55 İslam ülkesinin yarışacağı Konya 2021’in grup liderleri ile yapılacak. 2. Kafile Başkanlar toplantıları 30 Haziran-4 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. İlkelerin, kuralların anlatılacağı, tesislerin tanıtılacağı toplantıya 36 ülke doğrudan, 19 ülke de online olarak katılacak.

Doğrudan katılacak ülkeler: Azerbaycan, Bangladeş, Burkina Faso, Kamerun, Çad, Fildişi Sahili, Gabon Gambia, Endonezya, İran, Irak, Ürdün, Kazakistan, Lübnan, Libya, Malezya, Maldivler, Mali, Moritanya, Fas, Mozambik, Nijer, Nijerya, Umman, Pakistan, Filistin, Katar, Suudi Arabistan, Senegal, Sierra Leone, Sudan, Togo, Birleşik Arap Emirlikleri ve Özbekistan. Online olarak yer alacaklarını bildiren ülkeler de şöyle: Afganistan, Arnavutluk, Cezayir, Bahreyn, Benin, Brunei, Komor Adaları, Gine, Kuveyt, Kırgızistan. Somali, Surinam, Tacikistan, Uganda. Yemen, Türkmenistan, Cibuti, Guinea-Bissau.

Kafile başkanlarına Organizasyon Komitesi tarafından önce sunum yapılacak ardından da soru-cevaplarla merak ettikleri hususlarda bilgilendirilecek.

Konya Bülten

Benzer Haberler