Ilgın Belediyespor Başarıdan Başarıya Koşuyor

 Ilgın Belediyespor Başarıdan Başarıya Koşuyor

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Halk Oyunları Grup Yarışması, Konya Akşehir’de yapıldı. Yarışmaya Konya, Ankara, Karaman, Aksaray, Kırıkkale illerinden 15 ekip katıldı. Ayrıca Konya Okçuluk İl Temsilciliği tarafından Konya’da düzenlenen yarışmaya da birçok ilden katılım sağlandı.

Ilgın Belediyespor Halk Oyunları ve Okçuluk Ekibi katıldığı yarışmalardan kupalarla Ilgın’a döndü. Halk oyunları yarışmasında, Gençler/Düzenlemeli kategorisinde 1. olan ekip, Yıldızlar/Düzenlemesiz kategorisinde de 2. olarak yarışmayı tamamladı. Gençler/Düzenlemeli grupta bölge birincisi olan Ilgın Belediyespor Halk Oyunları Ekibi Gaziantep’te düzenlenecek olan Kulüpler Arası Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Konya’da düzenlenen Okçuluk İl Şampiyonasında 13-14 Yaş Grubu arasında İl 3.’lüğü kazanan Ilgın Belediyespor Okçuluk Takımı Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Yarışmaları ve sporcuların çalışmalarını her an yakından takip eden Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş konu ile ilgili yaptığı açıklamada gençlerin ve sporun her daim yanında olduklarının vurgusunu yaparak “2020 yılında Ilgın’da 7 farklı branşta açmış olduğumuz kurslara katılım sağlayan gençlerimiz büyük bir azim ve kararlılıkla çalışarak bizlerin ve Ilgın’ın gururu oldular. Gençlerimize, hocalarımıza ve bizlere destek veren kıymetli ailelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konya Bülten

Benzer Haberler