Ilgın’da Ekoturizm Çalışması Devam Ediyor

 Ilgın’da Ekoturizm Çalışması Devam Ediyor

Ekoturizm Projesinin bulunduğu alan iki parselden; Belediye parseli 25.113 m 2 ve Orman parseli 258.300 m 2 alandan oluşmaktadır. Toplam 283.413 m 2 alan üzerinde projelendirilen Ekoturizm projesinin yürüyüş yolları ve çevre düzenleme çalışmaları Ilgın Belediyesi tarafından devam ediyor.

Çavuşcugöl mevkiinde yapımına başlanan proje kapsamında Ilgın hem geniş bir mesire alanına kavuşmuş olacak hem de alanda yapılacak düzenlemelerle ekoturizm faaliyetleri için doğa yürüyüşü, bisiklet yolu ve macera parkurları gibi sosyal aktiviteleri bünyesinde barındıracak.

Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş’ın konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Çavuşcugöl mevkiinde hayata geçireceğimiz Ekoturizm projemiz tamamlanarak alan düzenlemesi ve yürüyüş yolları yapımına başlandı. İçerisinde kütüphane, spor tesisleri, çocuk oyun alanları, macera parkı, mini amfi, seyir terasları, mesire ve yürüyüş alanları bulunmaktadır. Projemiz tamamlandığında hemşehrilerimizin sosyal aktivitelerini yapabileceği geniş kapsamlı bir mesire ve ekoturizm alanı oluşacak” dedi.

Konya Bülten

Benzer Haberler