Karatay Belediyesi’nden Türk Halk Müziği Konseri; “Aşina”

 Karatay Belediyesi’nden Türk Halk Müziği Konseri; “Aşina”

Karatay Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi işbirliğiyle, “Aşina” adlı Türk Halk Müziği konseri düzenlenecek. Akademisyen ile öğrencilerden oluşan 76 kişilik dev bir kadro, Halk Müziği’nin eşsiz ve unutulmaz parçalarını Konyalı halk müziği severleri için çalıp seslendirecek. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 16 Haziran Perşembe akşamı saat 20:30’da Mevlana Kültür Merkezi’ndeki bu unutulmaz geceye tüm Konyalıları davet etti.

İlçede kültür ve sanata dair birçok projeye imza atan Karatay Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi işbirliğinde bu kez Türk Halk Müziği konseri düzenleniyor.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü akademisyenleri ve öğrencilerinden oluşan 76 kişilik dev bir kadronun sahne alacağı “Aşina” adlı konserin repertuarı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Soner Algı tarafından büyük bir özenle hazırlandı. Halk Müziği’nin unutulmaz daha birçok parçanın çalıp seslendirileceği konser, halk müziği severlerine unutulmaz bir gece yaşatacak.

BAŞKAN HASAN KILCA TÜM KONYALILARI KONSERE DAVET ETTİ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya’nın kültürüne ve sanatına katkı yapmayı sürdürdüklerinin altını çizdi.

Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak yıl içerisinde kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında pek çok proje hayata geçirdik. Necmettin Erbakan Üniversitesi ile işbirliği yaparak akademisyenler ve öğrencilerinden oluşan 76 kişilik dev kadro Perşembe akşamı bir halk müziği konseri verecek. Sanatçılarımız, Anadolu’nun dört bir yanından derlenen eserlerle hepimize güzel bir şölen yaşatacaklar. Ben, 16 Haziran Perşembe akşamı saat 20:30’da Mevlana Kültür Merkezi’ndeki bu unutulmaz geceye tüm Konyalı hemşehrilerimi bekliyorum” dedi.

Konya Bülten

Benzer Haberler