Karatay’daki Görsel Şölen Lavanta Günleri İle Taçlandı

 Karatay’daki Görsel Şölen Lavanta Günleri İle Taçlandı

Özel anlarını morun ve yeşilin pek çok tonu arasında çekilen fotoğraflarla ölümsüzleştirmek isteyenlerin bu yıl da büyük ilgi gösterdiği Karatay’da Lavanta Bahçesi, bu kez de “Karatay Lavanta Günleri” düzenlendi.

Karatay’da Eğlence Dolu İki Gün

Karatay Lavanta Bahçesi’nin hemen karşısında Karatay Belediyesi tarafından oluşturulan Etkinlik alanında birçok firma açtıkları stantlarda el sanatlarını icra ederken; etkinlik alanına gelen vatandaşlar ve çocuklar; iki gün boyunca oyun alanları ve sahne gösterileriyle eğlenceli vakit geçirdiler.

Karatay Belediyesi’nin standına uğrayan vatandaşlar ayrıca, Karatay Lavanta Bahçesi’ndeki Lavantalardan üretilen dondurma ve gazozun tadına bakma fırsatı bulurken; yine lavantadan üretilen reçel, lokum, kolonya, sabun, krem, tohum ve yağlardan temin etme imkanı da buldu.

Konyamızın Marka Değerine Ve İlçemizin Güzelliğine Katkı Sunuyoruz

Karatay Belediyesi, etkinlik alanında yaptığı konuşmada Türkiye’nin en büyük lavanta bahçesinde düzenledikleri Karatay Lavanta Günleri’ne katılan vatandaşlara teşekkür etti.

Başkan Hasan Kılca, “Konya’nın marka değerine değer katmak ve Karatay’ın güzelliğine güzellik katmak amacıyla göreve gelir gelmez Türkiye’nin en büyük lavanta bahçesini oluşturduk. Bu bahçemizin hemen yanına 300 bin metrekare daha ekleyerek bahçemizi daha da büyütüyoruz ve inşallah gelecek sene uçsuz bucaksız bu alanda çok daha farklı bir güzelliğe hep birlikte yine şahitlik edeceğiz inşallah. Bu alanlar daha önce molozla kaplı ve işgal edilmiş alanlardı. Şimdi eşsiz bir güzelliğe sahip bu bahçemiz oluştu. Karşımızda Lavanta Bahçesi,  yanımızda Hobi Bahçesi ve Piknik Bahçesi var. Dolayısıyla 500 bin metrekarelik bu alan Karatay’ın güzelliğine güzellik kattı. Bizler tüm ekibimizle ilçemiz, hemşehrilerimiz ve yarınımız olan çocuklarımız için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Konya Bülten

Benzer Haberler