“Konuşan Yazılar” Sergisi Açıldı

 “Konuşan Yazılar” Sergisi Açıldı

Geleneksel İslam sanatının en güzel örneklerini bir araya getiren “Konuşan Yazılar” sergisi, Konya’da Tantavi Kültür ve Sanat Merkezinde ziyarete açıldı.

Kuruluşundan bu yana içinde yaşadığı topraklara sağladığı ekonomik katkılarının yanı sıra, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle de topluma fayda sağlamayı ilke edinen Yıldız Holding’in, kendi sanat koleksiyonunda yer alan eserleri bir araya getirdiği “Konuşan Yazılar” sergisi, Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu. 17 Ocak – 29 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlikte, “Konuşan Yazılar” sergisindeki 50 seçme eser ziyaretçilere açık olacak. Geçmiş yıllarda Yıldız Holding’in Çamlıca’daki merkezinde ziyarete açılan “Hat Sanatının Şaheserleri Hilye-i Şerifeler”, “1400. Yılında Kur’an”, “Aşk-Tezhip Sergisi”, “Esma’ül-Hüsna ve Esma’ün Nebi”, “Ekrem Hakkı Ayverdi’nin Kalem Güzelleri”, “Hazreti Peygamber’in Veda Haccı Hutbeleri”, “Kadın Sanatçılar-Esmâlar ve Hilyeler” sergilerinde yer alan toplam 50 eser, Konya, Karaman ve bölgedeki sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

“Konuşan Yazılar” sergisi 29 Ocak tarihine kadar 10.00-17.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaretçilere açık olacak.

 

Haber – Fotoğraf: Emircan Özütemiz

Konya Bülten

Benzer Haberler