Konya Büyükşehir İlçelerde Çocuk Günleri Düzenliyor

 Konya Büyükşehir İlçelerde Çocuk Günleri Düzenliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, sehir merkezinde düzenlediği Konya Çocuk Günleri’ni ilçelere de taşıyarak çocukları sevindiriyor.

İlçelerde başlatılan ve ilki Akşehir’de düzenlenen Çocuk Günleri’ne AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir AK Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, Akşehirli çocuklar ve aileleri katıldı.

“12 İLÇEMİZDE BU ETKİNLİKLERİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte binlerce çocuğun sevincine ortak olan Başkan Altay, yaptığı konuşmada okulların açılmasıyla birlikte çocukların yeni eğitim-öğretim dönemine başladığını ifade ederek, “Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak onların zihninde bir hatıra olsun, okul hayatlarının başlangıcında bir eğlence olsun diye çocuk şenliklerinin ilkini Akşehir’de bugün sizlerle birlikte gerçekleştiriyoruz. İnşallah 12 ilçemizde bu etkinlikleri çocuklarımızın gönüllerince eğlenmeleri adına yapmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızı gönülden kucaklıyorum.” diye konuştu.

BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım ise Akşehirli çocukların heyecanına ve enerjisine ortak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, geçtiğimiz Temmuz ayında düzenlenen Konya Çocuk Günleri’ne katılamayanlar için bu etkinlikleri ilçelerdeki çocuklarla buluşturan Başkan Altay’a teşekkür etti.

ÇOCUKLAR GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Büyük bir coşkuya sahne olan Çocuk Günleri’ne katılan Akşehirli çocuklar; Niloya müzikali, Kukla Tiyatrosu, jonglör ve balon katlama gösterileriyle doyasıya eğlendi. Çeşitli yarışmalara katılarak sürpriz hediyeler de kazanan çocuklar ücretsiz olarak dağıtılan dondurmalarla da yazın son günlerinin keyfini çıkardı.

Konya Bülten

Benzer Haberler