Konya’da FIBA 18 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası Heyecanı Yaşanacak

 Konya’da FIBA 18 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası Heyecanı Yaşanacak

FIBA 18 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası 1-9 Temmuz 2023 tarihleri arasında ülkemizin ev sahipliğinde Konya’da düzenlenecek.

Organizasyonda B Grubu’nda yer alan 18 Yaş Altı Kız Milli Takımımız, Macaristan, Polonya ve Fransa ile karşı karşıya gelecek.

 Turnuva öncesi, 18 Yaş Altı Kız Milli Takım Menajeri Zeynep Gül Aktaş, 18 Yaş Altı Kız Milli Takım Başantrenörü Ömer Buharalı ve 18 Yaş Altı Kız Milli Takım Kaptanı Elif İstanbulluoğlu’nun görüşleri şu şekilde:

Zeynep Gül Aktaş (18 Yaş Altı Kız Milli Takım Menajeri)
“Çok verimli bir kamp süreci yaşadık. Bu yıl organizasyonun ülkemizin ev sahipliğinde düzenleniyor olması gurur verici bir durum. Bunun bilinciyle, seyirci desteğini avantaja çevirip en iyi sonucu almak için hep birlikte çalışacağız. Tüm basketbolseverleri karşılaşmaları izlemeye davet ediyoruz.”

Ömer Buharalı (18 Yaş Altı Kız Milli Takım Başantrenörü)
“Hazırlık kampı boyunca oyuncularımız büyük bir azim ve istekle çalıştılar. Bu sayede kısa dönemde verilebilecek en üst düzey verimi sağladılar. Şampiyonada gün gün basketbolumuzu ilerletmek istiyoruz. Tüm sporseverleri, 2023 yılında dünya spor başkenti seçilen Konya’da milli takımımızı desteklemeye davet ediyoruz.”

 Elif İstanbulluoğlu (18 Yaş Altı Kız Milli Takım Kaptanı)
“İyi bir hazırlık süreci geçirdik. Takım içinde çok iyi bir arkadaşlık ortamı var. Tüm oyuncuların birbirine güvendiği bir takımız. Kendi ülkemizde iyi bir turnuva geçirip, iyi bir sonuç elde etmek istiyoruz. Herkesi maçlarımıza, bizi desteklemeye davet ediyoruz.”

A Grubu

B Grubu C Grubu D Grubu
Litvanya Macaristan Letonya Çekya
Portekiz Türkiye

Sırbistan

Slovenya
Belçika Polonya İsrail Finlandiya
İtalya Fransa İspanya

Almanya

Konya Bülten

Benzer Haberler