Konya’da “Türkiye Sohbetleri” Toplantısı Düzenledi

 Konya’da “Türkiye Sohbetleri” Toplantısı Düzenledi

Cumhuriyet’in 100. yılında Türkiye Yüzyılı vizyonu kapsamında “Türkiye Sohbetleri” toplantısı Konya’da gerçekleştirildi.

Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa; Vali Vahdettin Özkan, Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Oğan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Ahmet Selim Köroğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Turan, Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Çiftçi, Akademisyenler, Oda Başkanları, Konya’daki  sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Programda konuşan Vali Vahdettin Özkan; “Türkiye Yüzyılı vizyonu kapsamında düzenlenen programın; Türkiye’nin Dünyadaki rekabet gücünün artırılması, milletimizin yaşam kalitesinin artırılması ve manevi mirasımıza sahip çıkılarak medeniyetimizin umdelerinin takip edilmesine vesile olmasını diliyoruz. Türkiye’nin İstikbal ve İstiklalinin güçlendirmesi için düzenlenen programa katılım gösteren tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bu toplantı çıktıları itibarıyla inşallah hayra ve berekete vesile olur. Şehrimizde bu verimli Toplantıyı gerçekleştiren Cumhurbaşkanlığı Ali Heyetine Şükranlarımızı Sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Program, STK temsilcilerinin soru ve önerilerini dile getirmesi ile devam etti.

Konya Bülten

Benzer Haberler