Konya’nın En Özgün Sayfası Güzel Gonyam’ın Dergisi Çıktı

 Konya’nın En Özgün Sayfası Güzel Gonyam’ın Dergisi Çıktı

Konya’nın güzelliklerini ve unutulmayanlarını gündemde tutmak için bir grup gönüllü tarafından kurulan Güzel Gonyam, 9’uncu yaşını kutluyor. Yeni yaşa özel bir çalışma yapan Güzel Gonyam’ın dergisi çıktı.

Tamamen gönüllü bir hareket olarak başlayan Güzel Gonyam, birkaç Konya sevdalısı tarafından 4 Şubat 2015 tarihinde kuruldu. Dokuz yıldır bu şehrin güzelliklerini, unutulmayan anılarını, insanlarını anlatan sayfa, Güzel Gonyam adıyla bir dergi de çıkardı.

Dokuz Yılda 5 Dergi

İlk sayısını 2016 yılında çıkaran Güzel Gonyam, 2024 yılında 5. sayısıyla okuyucularının karşısına çıktı. Ücretsiz olarak dağıtılan dergide Konya’ya özel haberler, fotoğraflar, haberler ve karikatürler bulunuyor.

Şu anda dünyanın her yerinden toplam 284.000 kişinin (FacebookTwitterInstagram) takip ettiği Konya’nın en özgün sayfası Güzel Gonyam, dergisindeki zengin içeriklerle Konya tarihine iz bırakıyor.

“Bu Şehri Sevmemiz İçin Çok Sebep Var”

Yüzbinlerce takipçisinin desteğiyle Konya’nın güzelliklerini ve unutulmayanlarını gündemde tutmak için çalışan Güzel Gonyam ekibi, derginin konusunun Konya’nın güzellikleri olduğunu belirterek şunları yazıyor:

“Hz. Pir’in kanatları altında, Şems’in aşkını yaşayan, Konevi’nin ruhunda genişleyen, Hacıveyiszade ile güzelleşen, Tahir Büyükkörükçü hocamız ile ağlayan bir şehirdir Konya.

Konya’yı anlatmak kolay değil. Bu yüzden Konya’yı yaşarken anlatmak gerekiyor. Hep söylediğimiz gibi ‘Bu şehrin bir anlamı var’ Sokağıyla, yoluyla, kaldırım taşıyla, Kapu Camisiyle, esnafıyla, Bedesteniyle bir anlamı var.

İşte bu anlamdan yola çıkarak hazırladığımız Güzel Gonyam Dergisinde Doğukan Akbıyık’ın seçimleri ile sosyal medya hesaplarında yayınladığımız gönderileri, Ahmet Akbıyık’ın hazırladığı Konya’ya özel haberleri; Selman Selim Akyüz ile Halil İbrahim Tongur’un hiçbir yerde bulamayacağınız yazılarını ve Hüseyin Taşkıran’ın özel karikatürlerini bulacaksınız.”

Konya’nın Gülleri, Meram’ın Bağları Ve Dahası

Çok zengin bir içerikle karşımıza çıkan Güzel Gonyam Dergisi’nde bu sayıda Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’la yapılan Konya ve Meram üzerine “Gonyalıca” bir röportaj bulunuyor. Başkan Kavuş’un çocukluk, gençlik yılları ile Konya yemekleri üzerine Selman Selim Akyüz’ün yaptığı röportajı ilgiyle okuyacaksınız.

Etliekmek, bisiklet, Hasan Şendağlı, Konya’nın Gülleri, Bedesten’in Esrarengiz Mekanı, Konya Efsaneleri, Hacemmiler, Tatlıcı Servet, Kızlar Kayası Efsanesi ve Tandır ekmeği dergide diğer ilgi çeken yazılar…

Ücretsiz Derginin Tek Dağıtım Noktası

Tamamen ücretsiz bir şekilde Konyalılara ve Konya’yı sevenlere ulaşan derginin ilginç bir dağıtım noktası var. Güzel Gonyam Dergisi, sadece Kültürpark önündeki Tatlıcı Servet’ten ücretsiz olarak alınabiliyor.

Konya Bülten

Benzer Haberler