Meram’da Düz Bisiklet Yarişlari Başladi

 Meram’da Düz Bisiklet Yarişlari Başladi

Meram Belediyesi tarafından bu yıl 10 mahallede düzenlenecek Düz Bisiklet Yarışları’nın startı Yenişehir, Çaybaşı ve Uluırmak mahallelerinde verildi. Yarışlara, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi Nurettin Kirpiksiz, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Bilal Yavaş, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

5-14 yaş aralığındaki çocuklara yönelik düzenlenen yarışlar kız ve erkek ayrı olmak üzere 3 farklı kategoride gerçekleşirken minikler, dereceye girmek için kıyasıya mücadele etti. Çocuklarına destek veren aileler ise heyecandan yerlerinde duramadı. Etkinliğe katılan tüm çocuklara bisiklet kaskı ve tişört hediye edildi. Dereceye girenler için hazırlanan bisiklet, bluetooth kulaklık ve hoparlör gibi hediyeler ise programın sonunda protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

“Çocuklarımızla Düzenlediğimiz Etkinlikler Bizim İçin Ayrı Keyif”

 Çocuklarla birlikte pedal çeviren ve heyecanlarına ortak olan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, çocuklarla bir arada olmanın kendileri için büyük mutluluk olduğunu dile getirirken “Çocuklarla yapılan etkinlikler bizim için en keyifli organizasyonlar oluyor. Bu tür programlar çocuklarımızı spora özendirirken mahalle sakinlerimizle de samimi bir gün geçirmemize vesile oluyor. Düz Bisiklet Yarışlarımızda bisiklet sporunda başarı vadeden

çocuklarımız alandaki hocalarımız tarafından da keşfediliyor. Bu yıl 10 mahallemizde bisiklet yarışları düzenleyeceğiz. Her Cumartesi sabah ve öğleden sonraları iki mahallemizde bu etkinliğe devam edeceğiz” dedi.

“Bisiklet, Şehrimiz İçin Önemli Bir Değer”

Hizmetleri planlarken tüm yaş gruplarını göz önünde bulundurduklarını ifade eden Başkan Kavuş, “Bugün 5 yaşından 14 yaşına kadar çocuklarımıza yönelik etkinliğimizİ düzenledik. Mahallelerimizde heyecan ve coşku ile gerçekleşen etkinliklerde hem hemşehrilerimiz hem de çocuklarımız mutlu bir gün geçirdi. Biz de neşelerine ortak olmaktan büyük mutluluk duyduk. Şehrimizde bisiklet önemli bir değer. Biz de bu spora destek vermekten guruluyuz. Etkinliğimize katılan ailelerimize ve organizasyonda emeği geçen Bisiklet Federasyonumuzun değerli üyelerine ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” şeklinde görüş belirtti.

default

5 hafta boyunca sürecek Düz Bisiklet Yarışları’nın önümüzdeki haftalardaki programı şu şekilde:

23 TEMMUZ CUMARTESİ

10.00 Telafer Mahallesi – İhsan Karaciğan Anaokulu

17.00 Kaşınhanı Mahallesi – Beyazıt Caddesi

30 TEMMUZ CUMARTESİ

10.00 Kovanağzı Mahallesi – Kovanağzı Kapalı Pazar Alanı

17.00 Gödene Mahallesi – Hanedan Caddesi

6 AĞUSTOS CUMARTESİ

10.00 Hadimi Mahallesi – Hadimi Pazar Alanı

17.00 Melikşah Mahallesi – Melikşah Pazar Alanı

13 AĞUSTOS CUMARTESİ

10.00 Lalebahçe Mahallesi – Harmancık Spor Merkezi Önü

17.00 Dere Mahallesi – Dere Sosyal Tesisi Önü

Konya Bülten

Benzer Haberler