Merhaba Şehir’in Aralık- Ocak sayısı okurlarla buluştu

 Merhaba Şehir’in Aralık- Ocak sayısı okurlarla buluştu

2010 yılında Merhaba Gazetesi’nin ücretsiz eki olarak yayın hayatına başlayan, Konya’nın kültürel, sosyal ve sanat hayatına ciddi katkı sağlayan Merhaba Şehir Dergisinin Aralık 2020- Ocak 2021 (80. sayı) sayısı yayınlandı.

Bundan önceki sayılarında olduğu gibi bundan sonraki süreçlerde de kütüphanelerde baş köşede yer alacak olan Merhaba Şehir Dergisi, yeni yüzüyle okuyucularının karşısına çıktı. Merhaba Şehir Dergisi Aralık 2020- Ocak 2021 sayısı ile yeni bir format ve yeni bir heyecan ile yeniden okuyucularıyla buluştu.

Merhaba Gazetesi ekibinin büyük emeklerle hazırladığı Merhaba Şehir Dergisinin 2020 Aralık-2021 Ocak sayısı çıktı. Birbirinden özel sosyal, siyasi, kültürel, sportif dosyaların ve çalışmaların yer aldığı Merhaba Şehir Dergisi, okuyucuların beğenisine sunuldu. Konya’nın önemli kültür ve sanat adamlarının yazıları yine sayıda da yer aldı. Yaşam haberleri, özel röportajlar, Konya tarihi ile ilgili kıyıda köşede kalmış araştırmalar, sağlık, spor, kültür ve sanat haberlerinin yanı sıra, gezi yazıları ve yaşam haberleri de okuyuculara aktarıldı.

MERHABA ŞEHİR KONYA’DA ÖNEMLİ BİR BOŞLUĞU DOLDURUYOR

Merhaba Şehir Dergisi, 10 yıl boyunca yaptığı sıra dışı yayıncılıkla sadece Konya’da yaşayanların değil, Konya dışında yaşayanların da ciddi şekilde ilgisini çekmeyi sürdürüyor. Merhaba Gazetesi ekibinin çıkardığı Merhaba Şehir Dergisi, şuan Konya’da çıkan tek şehir, kültür, sanat ve yaşam dergisi olma özelliğinin yanı sıra, dolu dolu içeriği, kaliteli tasarımı ve baskı kalitesiyle de Konya’da önemli bir boşluğu dolduruyor.

BİRBİRİNDEN ÖZEL DOSYALAR DERGİDE YER ALDI

Merhaba Şehir Dergisinin 80. sayısında yine birbirinden özel dosyalar yer aldı. Konya’nın 56 yıllık lezzeti Bolu Lokantası’nın işleyiş ve kapanış serüveni Merhaba Şehir Dergisi’nde ele alındı. Ud Ustası Fatih Çinioğlu’nun sanat sevgisi dergide yer aldı. Konyaspor’un başarılı oyuncusu Marko Jevtovic’in özel hayatı, Konya yaşantısı ve sevgisi kaleme alındı. İzmir Depreminde arama kurtarma çalışmalarında yer alan Fatih Mızırak, İzmir’de yaşadıklarını Merhaba Şehir Dergisine anlattı.

Mevlana Çarşısı’nın tarihi, yıkım süreci Merhaba Şehir Dergisinin kıymetli sayfaları arasında yer aldı. Afgan Mutfağı ve lezzetleri dergimiz aracılığıyla Konyalı’ya tanıtıldı. Aşık Şemi’nin torunu Merhaba Şehir Dergisine konuştu. Tüm engeline rağmen büyük başarılara imza atan Emine Seçkin, içini Merhaba Şehir’e döktü. Yine çok farklı konular Merhaba Şehir Dergisinin yeni sayısında kendine yer buldu.

6 SATIŞ NOKTASINDAKİ YERİNİ ALDI

Merhaba Şehir Dergisinin yeni sayısı satış noktalarındaki yerini de aldı. Çizgi Kitabevi, Hüner Kitabevi, Mavigül Kitap Kırtasiye, Atlas Kitabevi, Nihle Kitap Kırtasiye 1 ve Nihle Kitap Kırtasiye 2’de okurlarının satışına sunuldu.

DERGİDE YER ALAN KONULAR İSE ŞU ŞEKİLDE:

1-İhsan Vakti – Eyyüb Karakuzu

2-Pota Altından Görkemli Salonlara Sema Törenleri – Haber Servisi

3-Bolu Lokantası – Mustafa Ünüvar

4-Ud Ustası Fatih Çinioğlu – İbrahim Büyükeken

5-95 Yıl Sonra İnşa Edilen Selçuklu Mescidi – Ahmet Kuş

6-Marko Jevtovic Röportajı – İbrahim Büyükeken

7-İranlı Müzisyen Muhammed Rıza – Haber Servisi

8-Türkiye’nin İlk Kadın Pilotu Ayfer Gök – İbrahim Büyükeken

9-Ayaslı Şakir – Salih Acıbadem

10-Tarihi Konya Kellecisi – Eyyüb Karakuzu

11-Neyi kaybettiğini hatırla: Mahalle – Muhammet Oruç

12-Arama kurtarma koordinatörü Fatih Mızırak – Emre Özgül

13-Anadoluda Hitit Mirası Kaya Mezarlar – Salih Acıbadem

14-Ali Işık röportaj – Emre Özgül

15-Afgan Mutfağı – Salih Acıbadem

16-Gazeteciliği bıraktı tarıma yöneldi – Emre Özgül

17-Suğla Arazisinin Tarihi Taksimi – Abdullah Leblebici

18-Aşık Şemi’nin torunu – İbrahim Büyükeken

19-Kaybolan meslek Kalaycılık – Eyyüb Karakuzu

20-Savaş Muhabirinin İdlib Anıları – Emre Özgül

21-Ressam ev kadını – Züleyha Önal

22-Mehmet Akif Ersoy – Kasım Kocabaş

23-Ahşap Ustası – Haber Servisi

24-Emine Seçkin Röportaj – Ferhat Türkoğlu

25-Mevlana Çarşısı – Eyyüb Karakuzu

26-Hz Mevlana – Hasan Kılca

27-Savatra Antik Kenti

28-Seydişehir Gelişmeye Devam Ediyor

Konya Bülten

Benzer Haberler