Mis Kokulu Lavanta Bahçesi Güzelliği İle Ziyaretçilerini Büyülüyor

 Mis Kokulu Lavanta Bahçesi Güzelliği İle Ziyaretçilerini Büyülüyor

29 Haziran’da kapılarını açan Karatay Lavanta Bahçesi, mis gibi kokusu ve rengiyle fotoğraf meraklıları başta olmak üzere binlerce kişiyi cezbetti. Yeni sezonda da amatör ve profesyonel fotoğrafçılardan yerli ve yabancı turistlere kadar her kesimden vatandaşın adresi yine Karatay Lavanta Bahçesi oldu.

Ziyaretçiler Seyir Terası İle Bahçeyi Kuş Bakışı İzleyebiliyorlar

Ziyaretçiler Karatay Belediyesi tarafından oluşturulan Karatay Büfe, seyir terasları, yürüyüş yolları ve bahçenin daha birçok noktasında da keyifli vakit geçiriyor. Aynı zamanda vatandaşlar; dondurmadan, gazoza kadar lavantadan üretilen birçok ürünün tadına bakma imkanı da buluyor.

Misafirler Lavanta Bahçesine Hayran Kalıyor

Lavanta Bahçesini gezmeye gelen vatandaşlar, bahçe için güzel bir emek harcandığını ve Konya’da böyle bir yer olmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek herkesin lavanta bahçesine gelmesini tavsiye etti.

Karatay Lavanta Günleri 6-7 Temmuz’da

Öte yandan Karatay Belediyesi 6-7 Temmuz’da üçüncüsü gerçekleştirilecek olan “Karatay Lavanta Günleri”ne de ev sahipliği yapacak. Lavanta Bahçeleri’nin hemen karşısında Belediye tarafından oluşturulacak etkinlik alanına gelecek vatandaşlar çocukları ile özel oyun ve onlarca etkinlik alanları ve sahne gösterileriyle eğlenceli iki gün geçirecekler. Yine birçok firma da açacağı stantlarda kendilerine has ürünlerini vatandaşın beğenisine sunacak

Lavanta Bahçelerine Olan İlgi Bizleri Mutlu Ediyor

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Lavanta Bahçesi’nin kapılarını açtığı ilk günden itibaren yoğun ilgi gösteren tüm misafirlere teşekkür ederek, hafta sonu bu coşkunun Lavanta Günleri ile katlanacağını söyledi.

Hasan Kılca, Lavanta Bahçesinin gördüğü ilgiden memnuniyet duyduklarını belirterek, “Bu tür projeler, şehrimizin doğal güzelliklerini tanıtmak ve hemşehrilerimize keyifli zaman geçirme imkanı sunmak adına büyük önem taşıyor. Lavanta Bahçemizin her geçen gün daha fazla ilgi görmesi bizi mutlu ediyor ve daha fazla etkinlik düzenlememiz için motive ediyor. Bu noktada her sene düzenlediğimiz ve artık geleneksel hale gelen Lavanta Festivalimizi de 6-7 Temmuz tarihleri arasında bahçemizin karşısında oluşturacağımız alanda yapacağız. Ben herkesi bu hafta sonu gerçekleştireceğimiz Karatay Lavanta Günleri’ne davet ediyorum” açıklamalarına yer verdi.

Konya Bülten

Benzer Haberler