NEÜ Ekibinden Hatay’daki Çocuklara Müzikli Moral

 NEÜ Ekibinden Hatay’daki Çocuklara Müzikli Moral

Program kapsamında NEÜ öğretim üyeleri ve öğrencilerinden oluşan 40 kişilik ekip Hatay’da, Altınözü Şehit Çetin Yavuz İlk ve Ortaokulu ve NATO Çadır Kenti Eğitim Merkezi’nde çocuklarla bir araya geldi. Çocuklarla yakından ilgilenen ve onlar için çeşitli müzik etkinlikleri gerçekleştiren ekip, çocuklara unutulmayacak güzel anlar yaşattı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan proje sorumlusu NEÜ Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Yakup Aksoy, gerçekleştirdikleri etkinlikle, ‘Okul Müziği Dağarı Dersi’nin çıktısını depremzede çocuklara sunmak ve müzik öğretmeni adayı öğrenciler ile depremzede çocukları bir araya getirerek moral, motivasyon ortamı oluşturmak istediklerini söyledi.

Proje koordinatörü NEÜ Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Attila Özdek ise, müziğin iyileştirici gücüyle depremzede çocukların yaralarını bir nebze de olsa sarmak, onların acılarını hafifletmek istediklerini ve bundan dolayı böyle bir projeyle harekete geçtiklerini ifade etti.

Konya Bülten

Benzer Haberler