NEÜ Öğrencisi Koru’nun Eseri Resim Yarışmasında 1’inci Seçildi

 NEÜ Öğrencisi Koru’nun Eseri  Resim Yarışmasında 1’inci Seçildi

Ankara’da düzenlenen ‘Umut’ Resim Yarışması Sergisi’nde, Meryem Merve Koru’ya ödülünü Mozaik Sanat ve Kültür Merkezi’nin sahibi Josh Wentz takdim etti. Sergide, Koru’nun birinciliğe layık görülen ‘Mihre’ isimli eseriyle birlikte yarışmaya katılan resimler sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Konuyla ilgili duygularını ifade eden Meryem Merve Koru, katıldığı ilk resim yarışmasında birincilik elde etmenin kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi.

Eseri hakkında da bilgiler veren Koru, “Otoportre yaparak kendimi bulmaya çalıştığım bu yolculukta, iç dünyamın yansımasını paylaşıyorum, kendine has bir arayışla. Gözlerim kapalı ve kimseye bakmıyor. Kendi iç dünyasına, özüne yöneliyor. Karanlıkta kalan noktalar, ifadesi  net bir duyguya denk gelmeyen mimikler… Sanki bakmadan görmek gibi. Kullandığım renkler, ifade, teknik… Kendi yaşamımdan izler taşıyor. Belirsiz, karanlık bir ortam içinde olan ışık ve ben. Duygularımı da ancak güneşin ışığı ile yansıtabilirdim. Fakat bir şeyler eksikti. Belki de beni aydınlatacak olan sadece güneş değildi. Dolayısıyla kendimi Mihre’ye yakın hissettim. Mihre güneş ve sevgi demekti. Ben de yaşanmışlıklarımdan yola çıkarak Mihre’yle bütünleşmek istedim” şeklinde konuştu.

Konya Bülten

Benzer Haberler