Okuyoruz ki Konuşuyoruz Programları Başlıyor

 Okuyoruz ki Konuşuyoruz Programları Başlıyor

Konya Çizgi Kitabevinde okuyoruz ki konuşuyoruz programları başlıyor.

Programlar her hafta perşembe günü saat 18.00’de başlayacak. Kitap programlarına katılım için okuma şartı var. Okumamış olanlar ise dinleyici olarak katılabilirler. Soru katıklarla karşılıklı öğrenmek amaçlanıyor.

Program hakkında bilgi veren Adem Seleş, “Çizgi Kitabevinde buluşup okuyan, konuşan, arkadaşlarız.  Lisans, yüksek lisans ve doktora yapan arkadaşlarla karşılıklı öğrenmek için bir araya geliyoruz. Yıllardır kitap okuma ve değerlendirmeleri, felsefe mantık dersleri,  yakın tarih okumaları yaptık. Bu dönem uzun zamandır birlikte kitap okuduğumuz arkadaşlarla hem kitap değerlendirmesi hem de seminer-forum yapmaya karar verdik.  Seminer verecek arkadaşlarımız çalıştıkları konuları anlatacaklar, tartışacaklar. Saha deneyimi kazanacaklar.

Herhangi bir okuma listemiz yok. Bazen tematik okuduğumuz gibi bazen de karma bir listeden okuma yapabiliyoruz. Bazen ilgi duyduğumuz alan çok sık olmasa da gündem de kitap seçimimizi etkiliyor. Bir WhatsApp grubumuz var. Ben eşitler arasında moderatör ya da organizatör rolü üstleniyorum” dedi.

Konya Bülten

Benzer Haberler