Şahane Bir Organizasyon Olacak

 Şahane Bir Organizasyon Olacak

Konya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek 5.İslami Dayanışma Oyunları’nın hazırlıkları devam ediyor. Direktörler ve ISSF yetkilileri titiz bir çalışma yürütüyor. Bu tempo içinde Oyunlar Genel Menajeri Mohammed S.Al Garnas sorularımızı yanıtladı ve hazırlıkların gidişatından, hızından, insan ilişkilerinden ve tesislerde memnun olduğunu söyledi.

Türkiye ve Konya hakkında ilk izlenimlerinizi öğrenebilir miyiz?

Harika, Türkiye mükemmel bir ülke. Konya da şahane, çok güzel bir şehir. İnsanları gerçekten hoş ve zarif. Spor sevgileri üst düzey. Biz burada olmaktan çok keyif aldık. 5.İslami Dayanışma Oyunlarının hazırlıklarına şahit oluyoruz ve gördüklerimiz bizi gerçekten mutlu ediyor. Ben tesislerin çok güzel olduğunu düşünüyorum. Her şey hazır. İnşallah, oyunlar başladığında her şey çok güzel olacak. Burada olmaktan çok mutluyuz.

Bizi nasıl bir organizasyonun beklediğini öngörüyorsunuz?

Oyunlara katılacak 56 ülke var. İslam ülkelerinin hemen tamamının katılacağını ve buradaki sporcu kafilesinin 6 bir kişiyi bulacağını düşünüyorum. Bu ülkelerin hemen hemen tamamı İslam Birliği üyesi. Bu büyüklükler oyunlar tarihinde bir rekor. Bu da oyunların geleceği ve niteliği hakkında doneler veriyor. Burada harika bir organizasyon olacağını öngörebiliyorum.

Uzun bir toplantı maratonu yaşanıyor, sizce faydalı oluyor mu?

Koordinasyon toplantılarının çok faydalı ve efektif olduğunu düşünüyorum. Biz hevesliyiz; Chef de Mission katılımcıları ile yapacağımız toplantılarda kuralları anlatacak, gerekli bilgileri vereceğiz. Bütün işleri bitip sözü yarışma alanlarında yarışacak sporculara ve hakemlere bırakacağız.

 

Konya Bülten

Benzer Haberler