Selçuk Üniversitesinde ‘Bahar Şenlikleri’ Başladı

 Selçuk Üniversitesinde ‘Bahar Şenlikleri’ Başladı

Selçuk Üniversitesi, 47’nci yılını bahar şenlikleri ile kutluyor. Selçuklu Belediyesi ile birlikte düzenlenen organizasyonda; bilimden sinemaya, müzikten spora 200 etkinlik gerçekleştirilecek. Etkinlikler, 29 Mayıs’ta sona erecek.

Bahar Şenlikleri, Selçuk Üniversitesi Sultan Alparslan Kültür Merkezindeki açılış programı ile başladı. Programda ilk olarak mehter takımı ve Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı öğrencileri sahne aldı.

“TOPLUMSAL DEĞERLERE SAHİP ÇIKAN BİREYLER YETİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Bu tarz eğitici ve eğlenceli etkinlikleri, akademik ve bilimsel eğitimin bir tamamlayıcısı olarak kabul ettiklerini; bu anlayışla toplumsal değerlere sahip çıkan, kültürlü ve bilinçli bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, “Avrupa Birliği, TÜBİTAK, TRT gibi kurumlar aracılığıyla yürütülen ulusal ve uluslararası tüm projelere verdiğimiz destek ile siz değerli öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Son yıllarda hocalarımızın ve öğrencilerimizin elde ettiği başarılar da bu desteğin meyvesi olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde dünyanın en önemli ve saygın sıralama kuruluşlarından olan Times Higher Education’ın yaptığı çalışmaya göre Türkiye’de ‘kaliteli eğitim’de Üniversitemiz ilk 4 üniversite arasında yer aldı. Bu durumdan büyük bir memnuniyet ve gurur duyduğumuzu belirtmek isterim.” dedi.

“YÜZÜNÜZÜ GÜLÜMSETECEK TATLI ANILAR BİRİKTİRİN”

Rektör Prof. Dr. Aksoy, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Böylesine kapsamlı ve değerli bir organizasyonun ortaya çıkmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor; bilhassa Üniversitemiz öğrenci toplulukları tarafından icra edilecek olan programları yakından takip edeceğimi ve her zaman siz kıymetli öğrencilerimize destek vermeye hazır olduğumun da bilinmesini istiyorum. Size tavsiyem, Türkiye’nin en büyük ve ferah kampüslerinden birinde gerçekleştireceğimiz Bahar Şenliklerimizin tadını doyasıya çıkarın. Geriye dönüp baktığınızda yüzünüzü gülümsetecek tatlı anılar biriktirin.”

“SELÇUK ÜNİVERSİTESİ BİZLERİ GURURLANDIRIYOR”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da “Selçuk Üniversitemizi tebrik ediyorum. Türkiye’de ilk 4’e girmek büyük bir başarı. Bu başarı bizleri ziyadesiyle gururlandırıyor. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Metin Aksoy’a, yöneticilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Biz her zaman Üniversitemizle iş birliği içerisinde olmaya gayret ediyoruz. Çevre, iklim değişikliği gibi pek çok alanda birlikte çalışıyoruz. Selçuklu Genç Mobil uygulaması ile öğrencilere cep telefonu kadar yakınız. Bu sayede öğrencilerimizle daha güçlü bir iletişim kuracağız.” diye konuştu.

“SELÇUK ÜNİVERSİTESİNİN EĞİTİM ALANINDAKİ BAŞARISI ÇOK KIYMETLİ”

Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ise “Uzun bir aradan sonra öğrencilerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Üniversite öğrenciliği, insan hayatının en keyifli, en verimli, sonrasında telafisinin olmayacağı dönemlerdir. Selçuk Üniversitesinin eğitim alanında elde ettiği başarı çok kıymetli. Global bir dünyada yaşıyoruz. Cep telefonu sayesinde dünya ile bağlantı halindeyiz. Üniversiteler; insanın kendini yetiştirdiği, geliştirdiği, kişiliğinin oluştuğu yerlerdir. İnsani yönlerimizin de güçlendirilmesi gereken bir dönemdeyiz.” ifadelerini kullandı.

Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, Konya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, akademik ve idari personel ile öğrencilerin de katıldığı açılış programı, öğrenci topluluklarının gösterileri ve hedik ikramı ile sona erdi.

 

Konya Bülten

Benzer Haberler