Selçuk Üniversitesinde ‘Kişisel Resim Sergisi’ Sanatseverlerle Buluştu

 Selçuk Üniversitesinde ‘Kişisel Resim Sergisi’ Sanatseverlerle Buluştu

Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Hafize Pektaş tarafından hazırlanan “Kişisel Resim Sergisi”, Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında sanatseverlerle buluştu.

Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerisi’nde tuval üzerine akrilik ile yapılan figüratif ve natürmort çalışmaların yer aldığı serginin açılışına Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Atıf Polat, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Birsen Limon, öğretim elemanları, öğrenciler ile sanatseverler katıldı.

Dekan Prof. Dr. Ali Atıf Polat, açılışta yaptığı konuşmada serginin düzenlenmesinde emekleri bulunan Pektaş ve açılışa katılan sanatseverlere teşekkür etti.

Resim Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Hafize Pektaş, bir öğretmen için en mutluluk verici hissin öğrencilerinin yetiştiğini görmek olduğunu aktardı. Toplumun gelişimi adına öğrencilerin donanım anlamında öğretmenlerini geçmesinin değerli olduğunu kaydeden Pektaş, “Üniversitemizde profesörlük ünvanı alan pek çok öğrencim var. Bundan gurur duyuyorum. Katıldığınız için çok teşekkür ederim. Eserlerimde figüratif çalışmayı çok seviyorum. Çünkü yaklaşık 30 yıl moda figürü çizdim, çizdirdim. Eserlerimde insan ilişkilerindeki iletişim, iletişimsizlik konularını ele aldım. Bir yandan da biçimci bir yaklaşımla doğada olduğu gibi değil, kendi kurgu ve düzenlerimle natürmortlar çalıştım” şeklinde konuştu.

30 eserin bulunduğu sergi, 31 Ekim 2023 tarihine kadar ziyaret edilebilecek

Konya Bülten

Benzer Haberler