Selçuklu Belediyesi’nden Çocuklara Özel Karne Şenliği

 Selçuklu Belediyesi’nden Çocuklara Özel Karne Şenliği

Selçuklu Belediyesi, eğitim öğretim yılının sona ermesi ile birlikte yorucu bir dönemi geride bırakan çocuklar için yaza merhaba karne şenliği düzenliyor. Kelebekler Vadisi Parkı’nda 9-10-11-12 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek şenlik ile çocuklar eğitim yılının tüm yorgunluğunu gönüllerince eğlenerek atacaklar.

Şenlik kapsamında çocuklar hazırlanan müzikal gösteriler, sportif faaliyetler, animasyonlar, atölye çalışmaları ve konserler ile keyifli vakit geçirecekler. Sevilen çizgi film karakterleri olan Elif’in Düşleri, Heidi, Rafadan Tayfa, Keloğlan, Niloya, Harika Kanatlar ve Kukuli de festival boyunca çocukların eğlencesine ortak olacak. Festivalde 9 Haziran tarihinde sanatçı İlyas Yalçıntaş, 11 Haziranda Emre Kaya ve 12 Haziran tarihinde de Elif Buse Doğan sahne alacak ve en güzel şarkılarını çocuklar için söyleyecek.

Şenlik boyunca çocuklara özel interaktif oyunlar, buz pateni, balon katlama gösterisi, Volkan Abi kukla gösterisi, bisiklet ve kaykay gösterisi, basketbol gösterileri, buble gösterisi, tahta bacak ve ilizyonist gösterisi ve halkoyunları gösterileri gerçekleştirilecek. Şenlikte ayrıca Özel Çocuklar Bando Takımı da çocuklar için sahne alacak.

Başkan Pekyatırmacı, “Çocuklarımızın sevinci bizim sevincimizidir”

Selçuklu Belediyesi’nin çocuklara özel hazırlanan yaza merhaba ve karne şenliğine tüm çocuklar ve ailelerini davet eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı,“ Selçuklu Belediyesi olarak en güzel ve keyifli çalışmalarımızı çocuklarımız için yapıyoruz. Bu kapsamda bu yıl Türkiye’nin en büyük Şivlilik ve Çocuk Festivali’ni gerçekleştirmiştik. Şivlilik festivalinde çocuklarımızın yaşadıkları sevinç ve coşku bizi yeni bir şenlik hazırlamak için teşvik etti. Bu kapsamda özellikle pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıllarda kavuşamadığımız zamanları telafi etme adına çocuklarımız için Yaza Merhaba ve Karne Şenliği düzenliyoruz. Çocuklarımız için onları mutlu edecek birçok etkinlik hazırladık. Çocuklarımız 4 gün sürecek şenlik boyunca hem eğitim yılının yorgunluğunu atacak hem de aileleriyle birlikte eğlenceli vakit geçirecek.  Bu vesile ile tüm öğrencilerimiz ve ailelerini Kelebekler Vadisi Parkı’nda etkinliklerle dolu dolu geçecek olan Yaza Merhaba ve Karne Şenliğimize davet ediyorum” dedi.

Konya Bülten

Benzer Haberler