Selçuklu Sanat Akademisinde Eğitim Alan Din Görevlileri Çanakkale Tiyatrosunda Sahne Aldı

 Selçuklu Sanat Akademisinde Eğitim Alan Din Görevlileri Çanakkale Tiyatrosunda Sahne Aldı

Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen Çanakkale etkinlikleri kapsamında Din görevlileri Çanakkale ile ilgili anlatılan hikayeleri tiyatro sahnesine uyarladı. Selçuklu Belediyesi Sanat Akademisinde eğitim alan din görevlileri Çanakkale tiyatrosunda ilk kez sahne almanın da heyecanını yaşamış oldu. Din görevlilerinin sergilediği oyunlar seyircilerden de tam not aldı. Salonu dolduran seyirciler tiyatro oyunun sonunda din görevlilerini ayakta alkışladı.

Çanakkale’de yaşanan olayları anlatan tiyatroyu Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın yanı sıra Konya İl Müftüsü Ali Öge, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Selçuklu İlçe Müftüsü Bekir Derin ve  Selçuklu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erdinç Sarıca da takip etti.

Başkan Pekyatırmacı; “Sanat Akademisi hocalarımızın kabiliyetini ortaya çıkardı”

Din görevlilerinin profesyonel tiyatro ekibi gibi oyun sergilediklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Çanakkale ve Kurtuluş savaşı döneminde o günün zor şartlarında bütün imkansızlıklara rağmen kanının son damlasına kadar vatan toprağı için mücadele ederek Çanakkale’de savaşanlar sayesinde bugün buradayız. Ben bugün bu oyunu izlerken önce profesyonel bir ekip çıktı arkasından din görevlileri gelecek diye bekledim. Demek ki hocalarımız önceden böyle bir kabiliyetleri vardı, bugün ortaya çıkmış oldu. Bu ilk oyun bundan sonra da yeni oyunları bekliyoruz inşallah. Ben tekrar Sanat Akademisi koordinatörümüz Safa Bey’e hem Sanat Akademisinde görevli değerli hocalarımıza ve sahne alan Din Görevlisi hocalarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da tiyatroda sahne alan din görevlilerine teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Konya Bülten

Benzer Haberler