Selçuklu’nun Sembol Mekanları Ziyaretçi Akınına Uğradı

 Selçuklu’nun Sembol Mekanları Ziyaretçi Akınına Uğradı

Selçuklu Belediyesi uzun bayram tatilini fırsat bilerek Konya’ya gelen vatandaşları Selçuklu sınırlarını aşarak sembol haline gelen gözde ziyaret mekânlarında ağırladı. Konya ve ülke turizmine büyük katkı sağlayan tabiatın ve doğanın, şehir yaşamıyla buluştuğu Tropikal Kelebek Bahçesi, Çiçek Bahçesi, Sille Baraj Park, Selçuklu Seyir Tepesi ve Sille, Konya’ya bayram tatili için gelen ve uzun bayram tatilini fırsat bilen ziyaretçileri misafir etti.

 400 Bin Çiçek Ziyaretçilerine Görsel Şölen Sunuyor

Sevdikleriyle bayram sevincini paylaştıktan sonra uzun bayram tatilini gezerek değerlendiren vatandaşların en çok ziyaret ettiği ve yoğun ilginin yaşandığı Selçuklu Çiçek Bahçesi 60 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Selçuklu Çiçek Bahçesi 27 tür, 65 çeşit ve 400 bin çiçekle ziyaretçilerine rengârenk bir ortam sunarken onların Konya’dan ve Selçukludan değerli anılarla ve güzel fotoğraflarla ayrılmalarına imkân veriyor.

 

Doğanın Tüm Tonları Sille Baraj Parkta

Selçuklunun güzide mekânlarından olan, tabiatın her rengini ve atmosferini barındıran Sille Baraj Park uzun bayram tatilinde birçok ziyaretçi ağırladı. Ziyaretçilere doğada temiz bir nefes aldıran Sille Barajı 40 bin misafirle bayram tatilinde en çok tercih edilen mekânlardan bir tanesi oldu.

Ziyaretçiler Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’nde Mucizeye Şahitlik Ediyor

Konya’da Mevlana Müzesi’nden sonra en çok ziyaret edilen mekânların başında gelen Konya Tropikal Kelebek Bahçesi uzun bayram tatilinde ziyarete gelen misafirlerin kelebek mucizesine tanıklık etmesine vesile oldu. 60 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunan bahçede 98 türe ait 20 bin adet bitki de bulunurken bayram tatilinde bahçeye gelen 27 bin ziyaretçi bu mucizeyi anılarına ekledi.

Başkan Pekyatırmacı:“Selçuklu ’ya Gelen Tüm Misafirlerimize Teşekkür Ediyorum”

Bayramın ikinci gününden itibaren tüm ziyaret mekânlarının ziyaretçilere açıldığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “ Yılın her döneminde Konya’ya dışarıdan gelen misafirlerimize kapımız açık ve belediyemiz tarafından hizmete kazandırdığımız tesislerimizde onları ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu yıl Kurban Bayramı tatilinin uzun olması sebebiyle birçok misafirimizi Selçuklu ’da ağırladık. Bayram heyecanının sevdikleriyle paylaşan vatandaşlarımız Selçuklumuzun sembolleşen gözde ziyaret mekânlarına akın ettiler. Bayram tatilinde Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Sille Baraj Park ve Selçuklu Çiçek Bahçesi’nde 127 bin vatandaşımızı bu mekânlarımızda ağırladık. Öncelikle ben gerek Konya içeresinden gelen gerekse şehir dışından, yurt dışından gelen misafirlerimize ziyaretleri sebebiyle çok teşekkür ediyorum onları tekrar ziyarete bekliyoruz ve gelmeyenleri de Selçuklu medeniyetine başkentlik yapan Konya’mıza, Selçuklumuza buradaki tarihi, doğal ve turistik yolculuğa bekliyoruz.” dedi.

Konya Bülten

Benzer Haberler