Spor, Konya’ya Çok Yakışıyor

 Spor, Konya’ya Çok Yakışıyor

Konya’da gerçekleştirilen 5. İslami Dayanışma Oyunları boyunca Konya’da bulunan Spor Uzmanı Masa Tenisçisi Ali Öztürk, oyunlar ve spor üzerine önemli açıklamalarda bulundu. 5. İslami Dayanışma Oyunları’nın oldukça önemli bir organizasyon olduğuna dikkat çeken Öztürk, oyunların Konya’ya çok yakıştığını, bu tür organizasyonların ülkeye büyük katkılar sağladığını söyledi. Spor konusunda ailelere de çağrıda bulunan Öztürk, çocukların spora yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Ali Öztürk kimdir? Kısaca kendini tanıtır mısınız?

Ali Öztürk Trabzon Of ilçesinde dünyaya geldim 3 yaşında ailecek Ankara’ya taşındık Köyümüzde okul kapandığı için ilkokul ortaokul ve liseyi doğan çağlar ortopedik engelliler okulunda okudum üniversite Gazi üniversitesi BESYO bölümünü bitirdim şuan spor uzmanı olarak il müdürlüğünde çalışıyorum 5.İslami Dayanışma Oyunları hakkında neler söylemek isterseniz? İslami dayanışma oyunları Konya şehrine yakıştığını düşünüyorum güzel bir organizasyon oldu inşallah böyle organizasyonlar ülkemizde çok olur.

5.İslami Dayanışma Oyunları hakkında neler söylemek isterseniz?

5.İslami Dayanışma Oyunları hakkında neler söylemek isterseniz? İslami dayanışma oyunları Konya şehrine yakıştığını düşünüyorum güzel bir organizasyon oldu inşallah böyle organizasyonlar ülkemizde çok olur.

Mevlana müzesini ziyaret ettiniz mi?

Mevlana hakkında bir şeyler söylemek ister misiniz? Mevlana Müzesi’ne daha önceden gitmiştim zaten bu sefer gitmek fırsat olmadı maçlardan dolayı

Şehir gezdiniz mi? Konya hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Konya şehrinin kendine özgü bir kültürü var etli ekmeği harika mesela

Masa Tenisine nasıl başladınız?

Doğan çağlar ortopedik okulunda yatılı kalıyordum dışardan İlhami Kılınçkaya ve Yusuf Kılınçkaya kardeşler okulumuza geldi masatenisi branşı açtılar bende katıldım öyle 16 yıldır devam ediyorum bunun 12 yılı milli takımda görev yapmakla geçti.

Masa Tenisi ‘başarı’ ne gibi kriterler gerektiriyor?

Sporda Başarı engellilerde Özgürlük getiriyor eğitimde önü açılıyor her alanda hayat şartlarını üst seviye çıkarıyor başarı

Peki tüm bu hikâye nasıl başladı? Neden masa tenisçisi olmayı seçtiniz?

Çocukluktan beri spora ilgim vardı hocalarım yeteneğinin olduğunu sürekli söylediler bende devam ettim bunca yıl bireysel spor olması ilgimi çektiMüsabakalara nasıl hazırlanıyorsun?

Hafta için her gün antrenman yapıyorum günde 4 saat civarında turnuva öncesi kampta giriyorum bu antrenman saat 7 ye çıkıyor o şekilde hazırlanıyorum.

Birçok önemli organizasyonda madalyalar kazandınız Burada merak ettiğim şey, yarışlara nasıl odaklanıyorsunuz?

Büyük turnuvalar bayrağımı düşünüp orada İstiklal marşını okutmayı hep düşünüyorum ve bu süreçte iletişimi kesiyorum herkesle sadece maçlarıma odaklanıyorum Çünkü ülkemiz bizlere çok yatırım yapıyor bunun hakkı da madalya almak bizim görevimiz

Son olarak Konyalılara neler söylerseniz?

Konya güzel şehir değerlerine çok sahip çıksın inşallah yeni organizasyon da görüşmek olur. Spor Konya’ya yakışıyor. Konya’da yaşayan ailelere çocuklarını mutlaka spor yapmalarını sağlasın. Spor şehri Konya halkı kendinize iyi bakın.

 


Röportaj: Alaaddin Aladağ

Kaynak: Konya Yeni Gün Gazetesi Şehir Sohbetleri

Konya Bülten

Benzer Haberler