Sporcularımız Ulusal ve Uluslararası Alanda Ülkemizi Başarıyla Temsil Ediyor

 Sporcularımız Ulusal ve Uluslararası Alanda Ülkemizi Başarıyla Temsil Ediyor

 

Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü, ulusal ve uluslararası organizasyonlarda ülkemizi başarıyla temsil ediyor.

Ankara’da gerçekleştirilen İşitme Engelliler Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda Konya Büyükşehir Belediyespor’u temsil eden Beytullah Şeker’in de yer aldığı Senkron Erkek 3’lü Takımı Türkiye Şampiyonu oldu. Yine başkentte yapılan İşitme Engelliler Türkiye Kata Judo Şampiyonası’nda da sporcularımızdan Yusuf Çelik Büyüklerde, Esma Gökülü ise Genç Bayanlarda Türkiye Şampiyonu olarak gururumuz oldu.

U23 VE BÜYÜKLER TÜRKİYE ATLETİZM ŞAMPİYONASI

Bursa’da yapılan U23 ve Büyükler Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda sporcumuz Yonca Kutluk U23 Yaş Altı 5000 metrede 16.33’ lük derecesiyle Türkiye 1’incisi olurken; Büyükler 5000 metrede 16.33 ‘lük derecesiyle Türkiye 2.cisi, 3000 metre engellide de 10.25’lük derecesiyle ile Türkiye 3’üncüsü olarak tarihi bir başarı kazandı. Sporcumuz bu sonuçlarla hem 5000 metre hem de 3000 metre engellide U23 barajını geçerek, 8-11 Temmuz 2021 tarihleri arasında Estonya’nın başkenti Talin’de yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

SPORCULARIMIZ JUDO MİLLİ TAKIMINDA

Öte yandan Konya Büyükşehir Belediyespor’u başarıyla temsil eden judocularımız, Hırvatistan’ın Porec şehrinde düzenlenecek Judo Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda tatamiye çıkmaya hazırlanıyor. Sporcularımızdan 52 kiloda Meryem İclal Arslan, 48 kiloda Şeyma Yıldırım ve 50 kiloda Yusuf Can Uzun milli formayla şehrimiz ve ülkemiz adına madalya kazanmak için mücadele edecek.

Konya Bülten

Benzer Haberler