Uluslararası Beyşehir Göl Festivali Başladı

 Uluslararası Beyşehir Göl Festivali Başladı

Beyşehir’de, bu yıl 16’ıncısı düzenlenen Uluslararası Beyşehir Göl Festivali coşkuyla başladı.
Beyşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen festival, Anıt meydanında başlayan ve festival alanına kadar devam eden mehteran takımı eşliğinde kortej yürüyüşü ile başladı.

Festivalin protokol konuşmaları bölümünde kürsüye gelen Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, festivale katılanları selamlayarak, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Başkan Bayındır konuşmasında, “2019 yılından bu yana festivalleri özledik. Tüm dünya geçtiğimiz yıllarda Covid 19 salgını gibi büyük bir salgın ile mücadele etti. Çok şükür bu salgını ülke olarak en az kayıpla milletimizin azmiyle atlattık. Arkasından ülkemiz sel, deprem gibi büyük afetler yaşadı. Tüm bunlar yaşanırken biz gülemezdik. Ben yine bu afetlerde hayatını kaybeden binlerce vatandaşımıza Allahtan rahmet geride kalanlara sabırlar diliyorum yaradan bizlere tekrar bu acıları yaşatmasın.

Kıymetli hemşehrililerim bu yıl 16’ıncısını düzenlediğimiz Uluslararası Beyşehir Göl Festivalini sizlerle buluşturduk. Hep birlikte, omuz omuza Anıt alanından festival alanına kadar yürüdük. Hiçbir siyasi ayrım yapmadan sadece Beyşehir diyen siz değerli parti başkanlarım, değerli kurum amirlerim, değerli hemşehrililerim, işte görmek istediğim tablo budur. Bizi biz yapan birlik ve beraberliğimizdir. Festivalimize katkı sağlayan bütün sponsorlarımıza ve siz değerli hemşehrilerime çok teşekkür ederim.

Başkan Bayındır konuşmasında, Beyşehir doğasıyla konumuyla tarihiyle eşi benzeri olmayan bir şehirdir. Yüce yaratan tüm güzelliklerden her yere eşit dağıtmış ama Beyşehir’e bu güzelliklerin hepsini vermiş. Özellikle Alaaddin Keykubat’ın geçiş güzergahı olan Gembos yolu yani Demirkapı Tüneli’nin de açılmasıyla Şehrimizin konumu ve önemi bir kez daha değer kazanmıştır. Nilüfer Bahçesiyle, Eşrefoğlu Camisiyle, Fasıllar Anıtıyla, Eflatun Pınarıyla, Leylekler Vadisiyle, Karaburun Plajıyla ve birçok yeriyle bu festival ve Demirkapı tünelinin açılmasıyla herkesin bu güzellikleri görmesini istiyorum.

Belediye Başkanı Adil Bayındır, genç sanatçıya konser programının ardından hediye takdiminde bulundu.

 

Konya Bülten

Benzer Haberler