Başkanlardan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

 Başkanlardan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle birer kutlama mesaj yayımladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı şu şekilde:

“Şanlı tarihinde esarete yer vermemiş ecdadımızın, istiklal ve istikbal uğruna diriliş ateşini yaktığı, kurtuluş ve şahlanışın sembolü olan önemli bir günü daha coşkuyla ve gururla yaşıyoruz.

Bundan tam 103 yıl önce ‘Milletin bağımsızlığını, yine milletin kesin kararı ve direnişi kurtaracaktır.’ şiarıyla yola çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bu kutlu yolculuk neticesinde Samsun’a ulaşmış ve kurtuluş mücadelemizin ilk adımını atmıştır.

Necip milletimiz; o sarsılmaz inanç ve cesaretini, yüreğinde taşıdığı hürriyet sevdasıyla birleştirerek yekvücut olmayı başarmış, kurtuluşun ve şahlanışın yolunu açmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu önemli günü gençlerimize armağan ederek, gençlerimize olan sonsuz güven ve umudunu ortaya koymuştur.

Bizler de biliyoruz ki yarının güçlü ve müreffeh Türkiye’si; iyiden ve doğrudan ayrılmayan, hak ve hakikat istikametinde ilerleyen, milli ve manevi şuurla yetişen gençlerimizin omzunda yükselecektir.

İnanıyorum ki gençlerimiz asırlar önce şanlı ecdadımızın yaktığı bu diriliş meşalesini azim ve kararlılıkla taşımaya devam ederek ülkemizi daha güçlü yarınlara ulaştıracaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle istikbalimizin teminatı, yarınlarımızın umudu gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten tebrik ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını şükranla yâd ediyor; vatanımız, hürriyetimiz ve mukaddesatımız uğruna şahadet mertebesine ulaşan tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum.”

Hasan Kılca’nın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı şu şekilde:

“19 Mayıs, özgürlüğüne ve özellikle de bağımsızlığına düşkün Türk milletine vurulmak istenen esaret zincirlerinin parçalanması kararlılığının ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna öncülük eden Kurtuluş Savaşı’nın ilk kıvılcımıdır. Çünkü İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs günü aynı zamanda, milli hafızamızda çok önemli yer tutan 23 Nisan, 30 Ağustos ve 29 Ekim gibi başarıların da kaynağıdır. İşte millet olarak böylesine kıymetli günün 103. yıl dönümüne ulaşmış olmanın sevincini ve haklı gururunu hep birlikte coşkuyla yaşıyoruz. İnanıyorum ki Türkiye’nin istikbali, milletimizin umudu ve gözbebeği gençlerimizin omuzları üzerinde yükselecektir. Gençlerimiz, tarihimizden aldığı ilhamla medeniyet yürüyüşümüzü bundan sonra da çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle şükranla anıyor; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

Mustafa Kavuş ’un 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı şu şekilde:

“19 Mayıs 1919, bu aziz milletin, inancından aldığı güçle Milli Mücadeleyi başlattığı tarihi gündür. Ecdadımız birlik ve beraberlik içinde
sarsılmaz bir kararlılık ve imanla yeniden ayağa kalkmış, hiçbir millete nasip olmayan azim ve cesaretle vatanını, bayrağını ve namusunu ezdirmemiş ve destan yazarak büyük bir zafer kazanmıştır. 19 Mayıs, milletimizin hürriyetinden hiçbir şartta vazgeçmeyeceğinin, asla himaye ya da boyunduruk altın girmeyeceğinin, değerlerine ve egemenliğine her koşulda sahip çıkacağının dünyaya ilanıdır. O gün Samsun’da yakılan ve İstiklal Mücadelesi ile başlayıp bugüne kadar sönmeyen bu meşale bugün de aynı kararlılıkla bizlerin özellikle de gençlerimizin yüreklerinde yanmaya devam devam etmektedir. Gençliğimiz bu özelliğiyle cumhuriyetimizin en büyük güvencesidir. Özgürlüğümüzün ve egemenliğimizin teminatı olan Türk Gençliği’nin, kahraman ecdadından emanet aldığı vatan ve bayrak sevgisini, özgürlük aşkını büyüterek sonraki nesillere en
güzel şekliyle bırakacağından en küçük bir şüphemiz yoktur. Bu düşüncelerle, tüm gençliğimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve
Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını saygıyla anıyorum.”

Ahmet Pekyatırmacı’ın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajı şu şekilde:

Selçuklu’da yaşayan gençlerin sosyo-kültürel, spor ve yönetim alanlarında söz sahibi olmaları için önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Pekyatırmacı; “Selçuklu Kent Konseyi Gençlik Meclisimiz tarafından yıl içinde düzenlenen birçok konferans, yarışma, gezi, konser gibi etkinlikler ile alanında kariyer sahibi birçok bilim adamı, sanatçı, siyasetçi ve akademisyeni gençlerle buluşturuyoruz. Ayrıca genç nüfus kitlesinin yoğun olduğu Bosna-Hersek Mahallesi’nde bulunan Talha Bayrakçı Gençlik Merkezimiz öğrencilerimize hizmet veriyor. Gençlerimiz burada hem hoşça vakit geçirirken hem de  merkezimizin etüt ve sosyal faaliyetlerinden faydalanıyorlar. Gençlerimizin merkeze olan ilgisi  bizleri sevindiriyor. Tüm gençlerimizi merkezimizden faydalanmaya ve görev almaya davet ediyorum. Yine Selçuklu’da gençlerimize özel olarak geliştirdiğimiz Selçuklu Gençlik uygulaması ile gençlerimize birçok avataj sağlıyor ve onların yüzünü güldürüyoruz. Selçuklu’da özellikle genç nüfusun yoğun olduğu Bosna Hersek Mahallesi’ne içerisinde etüt merkezi, kütüphane, sosyal alanlar gibi birçok donatının yer aldığı Yeni Nesil Şehir Kütüphanesi’ni de kısa süre içerisinde gençlerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Selçuklu Belediyesi olarak üniversite ve lise öğrencileri ile farklı platformlarda bir araya gelip deneyim paylaşımında bulunduklarını ifade eden Başkan Pekyatırmacı, “Her platformda gençlerimizin  isteklerini dinliyor ve o doğrultuda çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca, gençlerin vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla spor kulübümüz bünyesinde açtığımız 14 branşlarımızda bedensel ve ruhsal eğitimlerini tamamlamalarını hedefliyoruz.

 Bu düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin önemli bir dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919’da kahramanlık gösteren Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyor, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.” dedi.

Konya Bülten

Benzer Haberler