Başkanlardan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 Başkanlardan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Cumhuriyetin ilanının 98’nci yılı münasebetiyle birer kutlama mesaj yayımladı.

Hasan Kılca’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı şu şekilde:

“Cumhuriyet; zorluklar içinde de olsan prangaya boyun eğmemenin en asil duruş, birlik ve beraberlik içinde olmanın üstünde bir güç olmadığının en net göstergesidir. Zor şartlar altında büyük bir mücadele örneği sergileyen kahraman ecdadımızla ne kadar övünsek azdır. Onların bizlere bıraktığı en değerli miras, birlik ve beraberlik içerisinde olmanın ne denli kıymetli olduğudur. Bugün bize düşen ise, Cumhuriyetimizi sahip olduğu milli değerler ışığında yarınlara en güzel şekilde aktarmaktır. Bugün Türkiye Cumhuriyeti,  kucaklayıcılığı, koruyuculuğu ile sadece Türkiye sınırlarında değil dünyanın dört bir yanında bayrağını dalgalandırmaktadır. Dün bağımsızlık mücadelesi verdiğimiz bu vatan toprakları bugün zorda kalanın, dara düşenin umudu oldu. Bize miras bırakılan toprakların, şanlı cumhuriyetin ve kahraman ecdadın kıymetini bilmeli ve yarınlarımıza daha sıkı sarılmalıyız. Bu aziz toprakları ve vatanı bizler de yavrularımıza emanet bırakacağız. Onların da gurur duyacakları gelecek inşa etme gayretiyle var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya devam ediyoruz. Dolayısıyla görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmek, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak ve gelecek nesillere aktarmak için bu necip milletin her bir ferdinin aynı özveriye sahip olduğuna inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün silah arkadaşlarını, kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Mustafa Kavuş’un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı şu şekilde:

“Cumhuriyetimizin ilanının 98’nci yıl dönümünde yayımladığı mesajına, İstiklal Harbimizin tüm kahramanları ile Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i tazim ve saygıyla anarak başlayan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu aziz millet, hürriyetine ve iradesine pranga vurulamayacağını tıpkı binlerce yıldır olduğu gibi 29 Ekim 1923 gününde dünyaya bir kez daha ilan etmiştir. Bu ilanın bedelini canıyla, kanıyla, malıyla ve hatta gün gelmiş sevdiklerinin canıyla ödemiştir. Bu toprakları vatan kılmak ve bu cennet vatanı korumak için şehitlik makamına ulaşan, gazilikle şereflenen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Ecdadımızın bıraktığı mirası 2023, 2053 ve 2071 hedefleriyle taçlandırmakta bizler için büyük onur ve şeref olacağı inancıyla tüm azmimizle çalışmaya devam ediyoruz. Hedeflerimize yaklaştıkça emperyalist cephe genişliyor, saldırılar artıyor. Kurtuluş Savaşı’nda yedikleri tokadın acısını unutamayanlar, bugün iç işlerimize müdahale edebileceklerini sanarak yüz yıl önce yedikleri tokadın acısını unutmuş görünüyorlar. Ancak artan saldırılar, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü ve onurlu duruşuyla bertaraf edilmektedir. Ecdadımızı, cumhuriyetimizi ve bugünümüzü gururlandıran bu duruş hürriyet mücadelemizin halen devam ettiğini gözler önüne sermektedir. Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi bugünkü mücadelemizden de onurlu ve büyük bir zaferle çıkacağımızdan hiç birimizin en ufak bir şüphesi yoktur. Nasıl ki o gün yedi düvelin planlarını bozduysak bugün de aynı şekilde bozacak hedeflerimize emin adım yürüyeceğiz.

Tüm bu duygularla aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, bu vatan için toprağa düşmüş tüm şehitlerimizi rahmetle, tüm gazilerimizi de minnetle anıyorum.”

Ahmet Pekyatırmacı’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı şu şekilde:

“Bundan tam 98 yıl önce İstiklal Savaşımızı zafere taşıyarak, cumhuriyetimize can veren ruh bugün de dimdik ayaktadır. 29 Ekim Türk milletinin şanlı tarihinde çok önemli bir dönüm noktası. Kahramanlıklarla dolu milletimizin şanlı tarihi, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’le taçlandırılmıştır. Türk Milletinin bağımsızlığından ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceği, çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığı Cumhuriyetin kurulması ile anlam bulmuştur. Cumhuriyetimizin her alanda gelişmesi ve geçmişten bu yana gelen bütün değerleriyle ilelebet var olması ortak sorumluluğumuzdur. Görevimiz; cumhuriyete olan sorumluluğumuza yakışır şekilde, yorulmadan çalışmaktır. Cumhuriyetimizin 100. yılına odaklanan tüm Türkiye gibi belediyemizde 2023 için perspektif çizmiştir. Cumhuriyeti bize emanet edenlere; ortaya koyacağımız başarılı çalışmalar ile şehrimizi ve ülkemizi her alanda en üst düzeye yükselterek layık olmaya gayret gösteriyoruz.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik eder, Cumhuriyetimizin kuruluşuna önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşları ile bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”

Konya Bülten

Benzer Haberler